Szukam rodziny Rykała, Rykalski

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1677 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Witam serdecznie.

Pani Halino nazwisko Pietruszewska znalazłem w USC Kłobuck. W dniu 24.11.1844r. w Zagórzu (Kłobuck) odbył się ślub Rykalskiego Gabryela syna Jana Rykalskiego, gorzelanego w Zagórzu a Franciszką Pietruszewską córką zmarłego Daniela i Kunegundy z Majczyków zamieszkałą przy siostrze w Zagórzu.

Natomiast w USC Przystań znalazłem akt urodzenia: W dniu 3.10.1826r. urodziła się Franciszka Pietruszewska córka Daniela Pietruszewskiego i Kunegundy z Majczyków.

Nic więcej nie posiadam na ten temat i w dalszym czasie będę starał się natrafić na dzieje tej rodziny.

Pozdrawiam Jurek

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1679 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Dziękuję serdecznie za wiadomość,będę wdzięczna za nowe informacje.Ja też szperam,bo tych Pietruszewskich nie jest tak wielu i wynika,iż Prusicko to nie było ich gniazdo.Skąd zatem ich ród?
Pozdrawiam serdecznie
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1687 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Pani Halino.

W poszukiwaniach mej rodziny natrafiłem na:
W parafii Wilkowiecko w dniu 29.06.1845r. odbył się ślub pomiędzy Urbanem Papieżem rolnikiem z Wilkowiecka a Wiktorią Pietruszewską, córką zmarłego Tomasza i Marianny z Gałeckich, rolników, w Wilkowiecku zamieszkałą przy matce a w Opatowie urodzoną.

Pozdrawiam Jurek

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1692 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Serdeczne dzięki za nowe informacje o Pietruszewskich
Pozdrawiam - Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1694 przez Piotr Rykała
Replied by Piotr Rykała on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Witam ja pochodze ze wsi Wydra która leży w sąsiedztwie Kalei
i Szarlejki które tutaj należy łączyć bo to tak naprawde jedna miejscowość. Nie wiem czy istnieją jakieś więzy krwi pomiędzy nami ale warto to sprawdzić :).
Niewiele posiadam informacji o mojej rodzinie w chwili obecnej.
A przebywam za granicą więc nie mam dostępu do żadnych danych archiwalnych ale temat mnie interesuje.
Oto informacje które posiadam zanotowałem je z nagrobków podczas ostatniej wizyty w Polsce

Pradziadkowie
Adam Rykala
zmarł 30 grudnia 1963 zyl 75 lat

Weronika Rykala
zmarła 12 - 2 - 1970

no i mój dziadek
Marian Rykała
zmarł 1982 urodzony w 1922

Pozdrawiam mam nadzieje że to się jakoś przyda.
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1719 przez Jerzy Rykała
Replied by Jerzy Rykała on topic Odpowiedź:Szukam rodziny Rykała, Rykalski
Witaj Piotrze.

Podczas przeglądania akt USC Kłobuck natknąłem się na Rykałów z innych miejscowości. Najwięcej ich było z Kaleji ( 90% )a byli także z Złochowic, Grodziska, Wydry. W swych notatkach z Wydry znalazłem:

- w dniu 22.12.1872r. urodził się Józef Rykała ,syn Jana Rykały i Józefy z d. Głąb
- w dniu 13.12.1875r. urodziła się Marianna Rykała córka Ignacego i Józefy Rykałów.

Przeglądałem tylko akty zgonów i urodzeń, natomiast Jan i Józefa Rykała byli wcześniej zapisani w Kaleji.

Mój pra,pra,pradziad zmieniał miejsca zamieszkania, Zagórze (Kłobuck) był jednym z etapów, a najstarszy to Choroń(Przybynów) gdzie w 1820r. Urodził się Jan Rykalski.

Pozdrawiam Jurek

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie