wieś Filipowizna, nazwisko Lorencki - szukam ...

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #1892 przez Małgorzata Bielawska
Moja matka, z domu Lorencka, urodziła się we wsi Filipowizna w gm. Sulmierzyce, kilka dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległosci w 1918 roku. Jej matka, a moja babcia, wracała z mężem z Rosji i zatrzymali sie w majatku rodziców dziadka, Lorenckich. Bardzo bym sie chciała dowiedzic, czy jest jeszcze tam ktos o tym nazwisku? Babcia miała same córki, zmieniły nazwisko po wyjściu za mąż..
Ostatnia12 lata 3 miesiąc temu edycja: Małgorzata Bielawska od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2101 przez Małgorzata Bielawska
Nikt nie może pomóc?..........

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2102 przez Jacek Tomczyk
Witaj!

W książce telefonicznej Częstochowy są dwie Panie Lorenckie.
Może to właściwy trop? W Bełchatowie też kila takich nazwisk,
a to rzut kamieniem.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2110 przez Michał Jakubowski
W Cz-wie przy ul. Wierzbowej 1/9 mieszkania 81-90 (trzecia klatka) mieszkają LorĘCcy. Co prawda pan domu (Loręcki znaczy się) od kilku lat już tam nie przebywa, ale jego żona być moze udzieli informacji ...

Michał

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2111 przez Mariusz Kolmasiak
Również w Częstochowie na ul. Mireckiego na Rakowie mieszka p. Loręcka lub Lorencka, nie jest pewien pisowni. Dokładnego adresu nie znam, ale gdyby była potrzeba to mogę się tam przejść i sprawdzić chociaż numer bloku, ewentualnie popatrzeć po domofonach, może byłoby nazwisko.

Pozdrawiam
MK

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2119 przez Małgorzata Bielawska
Filipowizna to maleńka wieś koło Pajęczna (gmina? powiat?) i jak szukałam w googlach nazwiska Lorencki wyszło, że jest 14 osób o tym nazwisku w okolicach Pajęczna.
I co teraz?
Najlepiej by było znależć w ksiażce telefonicznej Lorenckiego i ...zadzwonić.... I o co zapytać? Jak rozmawiać? Miał juz ktoś taką przygodę?

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #2310 przez Jerzy Rykała
Witam.

Parę dni temu odwoziłem kuzynkę do Sulmierzyc i byłem na cmentarzu.
Jej teściowa to Zofia Grącka z domu Lorencka. Urodziła się w Dąbrowie k/Sulmierzyc ok. 1909r a zmarła 18.10.1963r. Podobno jest również grób jej rodziców na tym cmentarzu ale tam nie byliśmy. W Sulmierzycach żyje Pan Ryszard Lorencki (syn brata Zofii), który posiada zrobione drzewo genealogiczne rodziny Lorenckich ( tak słyszałem od kuzynki). W książce telefonicznej jest nr telefonu do Pana Ryszarda.

Pozdrawiam Jurek R.

Jerzy Rykała
www.rykala.com.pl

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2935 przez Małgorzata Bielawska
Dziekuję za informację! Rodzina zaprzyjaźniona z Lorenckimi, pp. Dziębowscy pochodzili własnie ze wsi Dąbrowa -młodzi chłopcy ożenili sie z dwiema siostrami, z d. Gradowskimi. Ale to drzewo genealogiczne...no, no, ciekawa sprawa......B)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #6533 przez Małgorzata Bielawska

Witam. Nazywam się Robert Lorencki, wychowałem się na Filipowiźnie, mieszkałem tam do prawie 8 roku życia, po czym przeprowadzilśmy się do Bełchatowa. Mój dziadek Waldemar Lorencki, babcia Kazimiera Lorencka (z domu Otolińska). Proszę o kontakt mailowy, jeżeli jeszcze ktoś interesuje się tą sprawą.
Pozdrawiam!

Czy mogę prosić o adres mejlowy? Ponad rok temu pisałam do p. Roberta, był adres podany, a teraz nie widzę, a odpowiedzi nie było........

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #6534 przez Małgorzata Bielawska
Przepraszam, jeśli się pomyliłam z tym mejlowaniem, czy to chodziło o Roberta Lorenckiego?....... W każdym razie czekam na wiadomość, na pw podałam swój adres mailowy.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #16481 przez Małgorzata Bielawska
Witam, przez ten czas odnalazłam rodzinę mojego Dziadka, dokumenty, akty urodzenia, wiele spraw się wyjaśniło :)
Mieszkają w tym samym miejscu od pokoleń. Tylko dlaczego moja Babcia tam tak lubiła przebywać, mieszkając w Warszawie, tego nie wiem i pewnie się nie dowiem.

Więcej
1 tydzień 6 dni temu #43733 przez Jakub Lorencki
hejka, ja jestem lorencki z Śląska może mnie ktoś szuka?

Czas generowania strony: 0,000 s.