Figlarewiczowie

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6077 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Odp: Figlarewiczowie
dorzucę i ja swoje 3 grosze do tematu, bowiem w teczce pt. "Stefani w Kruszynie, Janowie, Częstochowie" (chronologicznie) znajduję:
- w piśmie/skardze obywateli Janowa do biskupa (więcej w Perełkach), z dn 28 stycznia 1884, podpisał się razem z innymi mieszkańcami Teofil FIGLEROWICZ
- w kolejnej korespondencji do kieleckiego biskupa (3 lipca 1885)podpisał się z innymi Teofil FILGLAROWICZ
- akt chrztu 25/1886 Janów; w Złotym Potoku urodził się Kazimierz Stefani syn Józefa i Marcjanny z FIGLAREWICZÓW (córki Teofila i Justyny z Maszczyków)
- akt ślubu 14/1886 Janów; pobrali się: Józef Stefani l. 47 (wdowiec po Mariannie Migliwskiej) syn Józefa organmistrza i organisty z Cz-wy i Kruszyny, i Marcjanna Migalska wdowa po Wincentym, córka Teofila FIGLEROWICZA i Justyny z Maszczyków. świadkiem był m.in. 27-letni Teofil FIGLEROWICZ.

wlodeks
The following user(s) said Thank You: Sanna Figlarowicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6079 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Figlarewiczowie
To robi się ciekawie.
Dzięki Jackowi wiem, że pierwotnie nazwisko brzmiało Figlerowicz , pochodzili z Poznańskiego.
Autor sagi o tej rodzinie nie wspomniał o Józefie Stefanim.
A to chyba jego nagrobek widziałem w Janowie.

Zatem jest szansa dorzucić jeszcze więcej faktów do dziejów Figlerowiczów vel Figlarewiczów z Potoku, Janowa i Częstochowy.
The following user(s) said Thank You: Sanna Figlarowicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6080 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Odp: Figlarewiczowie
warto by upewnić się czyj nagrobek -Józefa ojca czy syna- jest na janowskim cmentarzu. Józef syn, w momencie ślubu z Marcjanną był ślusarzem w Częstochowie i nie koniecznie może spoczywać w Janowie. Nie mam wiadomości o nim...natomiast o jego ojcu znaleazłem trochę informacji, ale to już pewnie inna historia?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6081 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Figlarewiczowie
Oj ciekawie.....,

Najstarszy akt na jaki trafiłem w księgach Potoku Złotego
to akt z 19 lipca 1735 kiedy to Marcin Figlerowicz chrzci swego syna Szymona. Żona Marcina to Gertruda, a chrzestni Urban Dąbrowski i Regina Frukaczowa noszą nazwiska charakterystyczne dla tego regionu.
Frukaczowie często będą się pojawiać u boku Figlarewiczów.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6084 przez Dariusz Lipka
Replied by Dariusz Lipka on topic Odp: Figlarewiczowie
W temacie Figlerowiczów i ja chcę dorzucić swoje " pięć groszy". W dniu 22.02.1846r w Przyrowie został zawarty związek małżęński pomiędzy Sławetnym Panem Tomaszem Czajkowskim s.Mikołaja i Katarzyny Losau, wdowcem lat 62 a Marianną Mędakiewicz wdową, po zmarłym w Wiercicy 3 lata temu mężu,mającą lat 48, urodzoną w Janowie, córką Fabiana Figlerowicza i Franciszki Janiszewskiej obojga zmarłych w Wiercicy.
Pozdrawiam
Dariusz Lipka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6085 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Figlarewiczowie
Dziękuję za kolejne informacje do genealogii. Forum znakomicie spełnia swoja rolę! Na dodatek otrzymałem mejla od p. Alicji Raczyńskiej, dyrektorki SP w Mircu w woj. świętokrzyskim, gdzie uczył Henryk , brat Władysława i Aleksandra Figlarewiczów.
Czekam na kolejne koligacje Figlerowiczów/Figlarewiczów.
The following user(s) said Thank You: Sanna Figlarowicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie