Chachulski/Hachulski

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #12359 przez Ewa Żak
Replied by Ewa Żak on topic Chachulski/Hachulski
W B-nie w metrykach z tego okresu Wojciecha Hachulskiego nie spotkałam są natomiast inni.Oprócz ks.Wawrzyńca Hachulskiego ur w Pustkowiu Burkacz w B-nie osiadł jego brat Filip wraz z żoną Katarzyną z Kostarczyków urodzoną jak zapisano w Starej Kuźnicy Klucza Koziegłowskiego.Sądzę ,że prawidłową formą tego nazwiska jest Kostur -występuje często w Wojkowicach Kościelnych.Katarzyna umiera w 1832r mając 60lat.Filip żeni się ponownie w 1833 z Reginą
Wolańską a umiera w 1835.
Antoni Hachulski s.Filipa i Katarzyny żeni się w 1823 z Katarzyną Gdesz umiera w 1832r.
Józef Hachulski sądzę,że też jest synem Filipa on zgłasza zgon ks.Wawrzyńca i jest wpisany jako synowiec czyli bratanek zmarłego.Jego żoną była Agnieszka Caban.
Jacek Hachulski syn Filipa umiera w 1839 żona to Agnieszka Dąbek.

E.Żak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #12361 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Chachulski/Hachulski
Dziękuje Pani Ewo(kiedyś pisaliśmy o Żakach- nazwisko panieńskie mojej Babci:)) - Jeśli chodzi o Rodzinę ks. Wawrzyńca to wymienione osoby już odnalazłem. Szukając Hachulskich to właśnie ks. Wawrzyniec pierwszy zwrócił moją uwagę gdyż był ks. własnie w Koziegłówkach. Na stronie Andrzeja Lazara znalazłem krótka genealogię Księdza i poszukałem aktów. Jego urodzenie w 1758 jest w indeksach z Koziegłówek. Urodził się jak pisałem wcześniej jeszcze jako Wawrzyniec Hahuła syn Jana i Heleny. Samego Jana, który wg aktu zgonu miał urodzić się ok 1714 nie znalazłem. Ciekawi mnie natomiast Filip-brat Wawrzyńca, w Koziegłówkach rodzą mu się dzieci i wszędzie pisany jest jako Filip- wg genealogii u Andrzeja Lazara urodził się w 1761. W indeksach z Koziegłówek w 1761 roku urodził się syn Jana i Heleny jednak o imieniu Ignacy( błąd księdza?). Wracając do mojego Wojciecha to nadal nie wiem gdzie go szukać. Tego z Koziegłów(ur. 1766) należy pewnie wiązać z tym , który brał ślub w 1793(dzieci pary Wojciech Marianna- 1795, 1798, 1804.. wykluczają mojego- para Wojciech Petronela: dzieci 1799, 1804). łatwiej byłoby gdybym znalazł chociaż zgon któregoś z nich i mógł określić przybliżoną datę urodzenia. Jeśli chodzi o nazwisko Petroneli to wiązałem go z Koziegłówkami gdzie jest forma: Kostarczyk; Filip w 1786 roku właśnie w Koziegłówkach bierze ślub z Katarzyną Kostarczykówną i właściwie zgadzam się , że u podstaw leży Kostur. Petroneli nie ma w Koziegłówkach , więc może Wojkowice.No cóż na chwilę obecną stanąłem z tą linią. Mam podobnie z kilkoma Przodkami z Koziegłów. Brak Ksiąg bardzo utrudniają poszukiwania. Koziegłówki to rekompensują;).
Dziękuję i polecam pamięci mojego Wojciecha i Petronelę.
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #12365 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Chachulski/Hachulski
Informacyjnie dla osób śledzących wątek. Wojciech Chachulski z Koziegłów, który ożenił się w 1793r. z Maryanną Słocińską to ten z 1766, syn Stefana(Szczepana) i Agnieszki- więc niestety nie mój. Potwierdza to akt zgonu Maryanny z 1821 roku w którym podany jest wiek obojga małżonków.
Szukam zatem dalej urodzenia i zgonu mojego Wojciecha Chachulskiego
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #12371 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Replied by Danuta Blachnicka-Łebek on topic Chachulski/Hachulski
Kostarczonka może oznaczać pannę KOSTA. Kostowie byli w Częstochowie a dokładniej Częstochówce.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #12374 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Chachulski/Hachulski
Dziękuję za liczne odpowiedzi w tym wątku. Właściwie to na początek muszę przeprosić za moją "niedokładność". Człowiek we wszystkim powinien mieć jakiś umiar, a mnie go chyba zabrakło. Zbyt długo siedziałem nad księgami i zwyczajnie "zmęczyłem" umysł. Pomimo kilkakrotnego przeglądania interesujących mnie ksiąg zdołałem wiele przeoczyć. Byłem pewny że nie ma ślubu i urodzenia Petroneli z domu Kostarczyk, ale się myliłem. Zrezygnowany postanowiłem przyjrzeć się chrzestnym dzieci Wojciecha i Petroneli. Przy chrzcie Teresy Hahulskiej w 1799 roku chrzestną była m. in. Antonina Królikowska z Zabijaka. Przeszukałem śluby i natknąłem się na ślub w 1798r- Walentego Królikowskiego z Antoniną Kostarczykówną. Stwierdziłem, że to nie może być przypadek i kolejny raz strona po stronie zacząłem szukać Antoniny i jak mi się wydawało jaj siostry Petronelli.
Antonina urodziła się w 1779-była córką Marcina Kostarczyka i jego żony Reginy.
Kolejne dzieci to Teodor 1777, Petronela 1775, Katarzyna 1770, Józef 1765...
Oczywiście jeśli znalazłem urodzoną w Kuźnicy Petronelę to i ślub musi być w parafii Koziegłówki. I faktycznie 20 stycznia 1795r. Ślub Adalberta Hahulskiego z Petronellą Kostarczykówną.

Przy ich pierwszym dziecku chrzestnym był Grzegorz Hahulski z Koziegłówek
(dzieci na chwilę obecną jest trójka;).
Skoro przeoczyłem tyle to może i Wojciecha także. Zobaczę, może jutro-trzeba odpocząć;)

Jeszcze raz dziękuję i przepraszam
Damian
Załączniki:
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: Damian Jureczko od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #12375 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Chachulski/Hachulski
Kończąc ten watek- tak jak wcześniej myślałem-czas odpocząć.

Szukałem po indeksach nie zwracając uwagi na daty. W indeksach z Koziegłówek brakuje stron z latami 1770-1773

Szukając w tych latach znalazłem. Adalbert Georg Hahuła urodził się 12 kwietnia 1773r. w młynie Smardzowskim. Był synem Jana i Salomei z domu Czekaj

Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie