rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14124 przez Michał Urbaniak
rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic was created by Michał Urbaniak
Witam,

szukam informacji o rodzinie Ogórków - moich przodkach. Może ktoś ma podobne osoby w drzewie?


Oto moje informacje. Ogórkowie mieszkali w Przystajni, gdzie sprowadzili się z dziećmi gdzieś w latach 30. XIX wieku. Ich dzieci najprawdopodobniej urodziły się w Kamionce (Bodzanowice).

Oto najstarsze informacje jakie mam:

Mój bezpośredni przodek nazywał się Piotr Ogórek i miał żonę Juliannę Mudraczyk lub Mudrewik. Ich dzieci o których wiem to Józef, Mateusz, Łukasz (ten na pewno urodził się w Kamionce) i Joanna zwana Anną. Więcej chyba nie mieli, w każdym razie nie pojawiają mi się w aktach. Józef Ogórek urodził się ok. 1821 i zmarł w 1848 - nie miał żony ani dzieci.

Moja prapraprababka Joanna "Anna" Ogórek poślubiła Marcina Zmorka. Zamieszkali w Pacanowie.

Mateusz Ogórek ożenił się w 1849 z Marianną Liberą, która zmarła w 1852. Nie mieli dzieci. W tym samym roku poślubił Rozalię Brzęczyk. Mieli następujące dzieci: Jana (1853), Balcera-Baltazara (1856), Michała (1859), Andrzeja (ok. 1871) i Annę (1873). Dwoje innych zmarło w dzieciństwie, może jeszcze były później jakieś dzieci, ale nic o nich nie wiem. Jeśli idzie o linię męską - Jan zmarł w wieku 19 lat w 1873, Balcer-Baltazar poślubił Krystynę Bulik, a pod koniec życia Józefę Grucę, zmarł w 1933. O Michale nic nie wiem. Andrzej Ogórek poślubił Antoninę Ogórek i miał z nią przynajmniej dwie córki Zofię i Janinę (o innych dzieciach na obecną chwilę nie wiem), a w 1868 poślubił Petronellę Lizurej.

Łukasz Ogórek (zm. 1908) poślubił Mariannę Szczurowską (zm. 1898). Mieli głównie córki: Wiktorię Zawieruchę, Marcjannę Miarę, Jadwigę Chudy, Katarzynę Strużyk, Petronelę Man, Mariannę Chudy, Joanną Wachowską oraz syna Jana Ogórka (chyba najmłodszy) urodzonego w 1874 i zmarł w 1952. Jan Ogórek poślubił Mariannę Nicpoń i mieli na pewno córki Antoninę, Michalinę (późniejszą żonę Maksymiliana Lizureja) i Józefę (zm. w 1919 jako panna) oraz syna Jana (1896). Jan Ogórek poślubił w 1918 roku Annę Francik pochodzącą z Jasisk). Nie wiem, kiedy pomarli.

W aktach pojawiają mi się również inni Ogórkowie - Sebastian (zmarł w latach 40. XIX w.) i Agata z Bodzanowic mieszkający w Przystajni, ale nie umiem ich umiejscowić w drzewie.

Być może ktoś będzie jeszcze umiał rzucić nowe światło na tę część mojej rodziny.

Byłbym niezmiernie wdzięczny!
Pozdrawiam serdecznie
Michał.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #14127 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Jan Ogórek słtys z Jacisk i jego syn zostali bestialsko zamordowani 3 października 1944 przez żandarmów niemieckich i własowców. To morderstwo do dzisiaj tkwi w pamięci mieszkańców Panek. Jestem w posiadaniu powojennego raportu
świadków. Opis jest drastyczny.
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: Marek C. Rokosa od.
The following user(s) said Thank You: Michał Urbaniak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14133 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozwoliłem sobie wysłać wiadomość prywatną. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14148 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Witajcie ponownie!

Trafiłem na jeszcze jedną gałąź Ogórków, których nijak nie umiem przyłączyć.

Jan Ogórek zmarł ok. 1912 roku. Żonaty z Rozalią Bush, miał kilkoro dzieci, a najmłodszy był prawdopodobnie Józef urodzony w 1901 w Nowych Kamionkach. Poślubił Marię Wieczorek urodzoną w 1899.

Może ktoś ma te osoby w swoim drzewie?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #14149 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
W moim drzewie jest Ewa Ogórek (ślub 1885 z Franciszkiem Grucą), ur. 7.11.1858 w Pankach, c. Rafała, służącego dworskiego i Franciszki Śliwińskiej

Szymon Gruca
Załączniki:
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: Szymon Gruca od.
The following user(s) said Thank You: Michał Urbaniak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14152 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Dziękuję za wskazówkę. Wydaje mi się, że trafiłem na Rafała Ogórka. Przypuszczam, że jest to syn Sebastiana i Agaty, których póki co nie potrafię umieścić w drzewie - za mało danych.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie