rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #34325 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Pomyślałem, że napiszę tutaj, bo może dla kogoś jeszcze to się okaże przydatne.

Sebastian Ogórek urodził się ok. 1786 i zmarł w Jesionce 1 stycznia 1846 roku. W akcie zgonu wyjątkowo jest przyczyna zgonu "umarznięcie". Sądzę, że 1 stycznia mógł zaginąć - zgon zgłoszono po dwóch tygodniach, może wtedy go znaleziono. W akcie figurują też dzieci.

Agata z Głuchów nie wyszła już za mąż zmarła 9.12.1870 w Klepaczce.

Ich dzieci, do których dotarłem to:

- Petronella Małyska (ok. 1817) w 1840 w Przystajni wyszła za mąż za Tomasza Małyskę
- Jadwiga Kwak (ok. 1823 zm. 1899), w 1848 wyszła za Jakuba Kwaka
- Joanna Kwak (być może bliźniaczka Jadwigi, ur. ok. 1823. W 1843 wyszła za Jana Kwaka, mieli dzieci. Owdowiała w 1862 r. W 1863 wyszła za Wincentego Jędraka.
- Józef Ogórek (ur. 1825 zm. po 1846)
- Rafał Ogórek (ur. ok. 1829 zm. 1892 w Pankach). Żona Franciszka Śliwińska (ślub 1857). Większość ich dzieci umarła w dzieciństwie.
- Józefa Symala - tu już Pan informacje ma. Mieli na pewno syna Tomasza (1857) oraz Franciszka (1868).

Tyle wiem na dziś - gdyby Pan chciał jeszcze coś doprecyzować, poproszę o prywatną wiadomość.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37909 przez Jarosław Orenowicz
Replied by Jarosław Orenowicz on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Michał, wiem, że mój Tata wspominał o Bodzanowicach. Urodził się w Zajączkach.
Mój Dziadek Franciszek Ogórek (1886-1961) był synem Wincentego i Anny z domu Wączek. Moja Babcia Anna (1887-1975) była córką Rocha Szewczyka i Antoniny z domu Szczepaniak. Pierwszym mężem Babci był Jan Ogórek, brat Franciszka. Od strony Taty niewiele więcej mam.
Jestem prawie pewien, że te gałęzie mają punkt wspólny ale nie wiem, gdzie. Masz jakieś drzewo które mógłbym obejrzeć?
jarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #37920 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
proszę o kontakt na priv.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #38168 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Panie Jarosławie, ja również proszę o wiadomość na prv:) Tak będzie najlepiej:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #38169 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Panie Jarosławie, ja również prosiłbym o wiadomość na prv. Tak będzie najlepiej:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #39948 przez Przemysław Lizurej
Replied by Przemysław Lizurej on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Panie Michale,
Czy ma Pan może więcej informacji o dzieciach Michaliny z domu Ogórek i Maksymiliana Lizureja?
Ich ślub miał miejsce w Przystajni 6 lutego 1928 roku (1928/32).
Próbuje znaleźć połączenia miedzy rodzinami Lizurejów, a mam informacje, że Maksymilian Lizurej z ... Pająk miał 3 synów i 2 córki. nie wiem czy czasem Maksymilian nie był 2 razy żonaty...?
Pozdrawiam
Przemek Lizurej

Przemysław Lizurej (LIZUREJP@YAHOO.COM)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie