rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40006 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Niestety nie - wiem tylko, że Michalina zmarła 21 sierpnia 1950 roku w Przystajni.
The following user(s) said Thank You: Przemysław Lizurej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40008 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Dzień dobry. Jestem w posiadaniu skanów ksiąg parafialnych z Bodzanowic ur śl zg z 18 i 19 wieku nie dostępnych on line.
Od jutra rozpoczynam ich przeglądanie w celu poszukiwania moich Kików. Tak na chybił trafił otwierając jedną ze stron znalazłem akt urodzenia Ignacego Ogórka - s. Sebastian, Agata Głogowska, ur. 28.10.1820,
Marianny Ogórek c. Marcin, Katarzyna Latusek ur. 1821, Emanuela Ogórka s. Sebastian, Agata Głogowska ur. 16.12.1821, Jadwigi i Joanny (bliźniaczki) Ogórek, córki Sebastian i Agata Głogowska ur. 15.10.1823.
Ogórków tam bardzo dużo. Mogę Panu przy okazji podsyłać skany w których są Ogórkowie, proszę tylko o podanie prywatnego maila - tak będzie łatwiej.

Pozdrawiam
Grzegorz
The following user(s) said Thank You: Michał Urbaniak, Dirk Helmstädt

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40009 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Panie Grzegorzu, bardzo dziękuję! 
Może uda mi się wreszcie znaleźć powiązanie między moim Piotrem Ogórkiem a wspomnianym Sebastianem Ogórkiem. 

Zaraz podam Panu maila na prv. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #40010 przez Dirk Helmstädt
Replied by Dirk Helmstädt on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Witam Panie Grzegorzu,

matka mojego pradziadka (Kasper Wloka) nazywala sie Julia Ogorek i mieszkala w Sternalicach przynajmniej od roku 1857. Poslubila Stephana Wloka, ale nie wiem czy tez w Sternalicach, ale moze byc w Bodzanowicach kolo r. 1855. Jesli pan znajdzie informacje bylbym bardzo szczesliwy.

Pozdrawiam
Dirk
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Dirk Helmstädt od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40029 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic

Elżbieta Kowalska napisał: ..tak myslę nad nazwiskiem Bush, czy jest możliwy wariant Bensh, Bensz, Bensch? To nazwiska, które sa popularne w okolicach Karmonek i samych Karmonkach. Z Bush się nie spotkałam.

To może i ja coś pomogę:

Nazwisko Rozalii było BUSCH,  ślub jej syna Józefa Ogórek z Marią Wieczorek był 05.06.1926.

Józef Ogórek ur. w Przystajni 11. 07.1897 poślubił 29.04. 1923 Wiktorię Heppner w Tułach.

Co do Pana który szuka w Sternalicach rodz. Wloka/Ogórek na razie tylko tyle że zarówno w Bodzanowicach jak i w Sternalicach mieszkało wiele rodzin o nazwisku Ogórek. Kasper Wloka poślubił 07.07.1886 Karolinę Wojtynek w Sternalicach,  jego siostra Julia wyszła 09.11.1884 za Jana Kościelnego również w Sternalicach, po za tym ich brat Józef ur.19.11.1857 i zmarły 08.12.1938 także w Sternalicach wychodzę z założenia że cała ta rodz. pochodzi ze Sternalic.
W Sternalicach było też małżeństwo Józef Ogórek i Magdalena Wloka.

W załącznikach:
akt ślubu Józef Ogórek i Maria Wieczorek
akt ślubu Józef Ogórek i  Wiktoria Heppner 
Pozdrawiam
Henryk
   
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Michał Urbaniak, Dirk Helmstädt

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40099 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic rodzina Ogórków z Przystajni i Bodzanowic
Panie Henryku, czy ma Pan może opracowaną genealogię tego Józefa Ogórka, syna Rozalii Bush? Badam również tę linię, bo znam wnuczkę Józefa i jest spora szansa, że jesteśmy kuzynami. Bardzo prosiłbym o kontakt. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie