prośba o pretłumaczenie metryki z języka rosyjskiego.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu #43492 przez Rafał Żywiołek
Replied by Rafał Żywiołek on topic Szukanie akt i historii przodków w Archiwum i innych…
Witam Serdecznie,

Dzwoniąc do Archiwum w Częstochowie dowiedziałem się, że istnieje takie stowarzyszenie :) chciałbym zapytać czy jest jakaś osoba która pomogłaby mi, nawet odpłatnie odnaleźć korzenie ? Już bardzo nie wiele mi brakuje…

Może Wy jako należący do stowarzyszenia macie już lepsze, sprawdzone sposoby odszukiwania krewnych.

Czekam na odp.

Pozdrawiam,

Rafał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu #43493 przez Jacek Tomczyk
Napisz coś więcej o swoich przodkach, nazwiska, daty, miejsca. Co wiesz na dzień dzisiejszy. Spróbujemy pomóc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu #43502 przez Rafał Żywiołek
Replied by Rafał Żywiołek on topic Szukanie akt i historii przodków w Archiwum i innych…
Witaj Jacku, 

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Już wszystko opisuje :) 

Mój pradziadek Stanisław Żywiołek urodzony 2 lub 3 października 1906 r z Michała i Walerii z domu Dyja w Mijaczowie parafia Mrzygód akt 178. 
Stanisław miał brata Michała urodzonego w 1901 r również w Mijaczowie akt numer 127. I tutaj zatrzymam się na chwile. Przeszukałem na stronie archiwum do roku 1912 jak się nie mylę i po 1906 nie znalazłem urodzonych Żywiołków z Michała i Walerii ( bardziej patrze na gapę bo nie znam cyrylicy ) . W 1902 i 1904 rodzili się Edward i Władysława ale z innych rodziców. Waleria była jednego z nich matką chrzestną. Wiecej ksiąg nie ma w archiwum zeskanowanych a ja nie mam możliwości sam przyjechać i wertować. Tak po krótce to pradziadek Stanisław po pierwszej wojnie światowej wyjechał do Francji - Wasquehal i tam byli do 1947 roku. Tam urodziło mu się dwoje dzieci mój dziadek Ryszard i ciocia Janina. Po zjeździe z Francji zasiedlili poniemiecki Zawidów woj Dolnośląskie a ja jestem ze Zgorzelca a obecnie mieszkam w Holandii od 12 lat dlatego jest dla mnie tak trudno pojechać do Częstochowy. Bardzo zależy mi na sprawdzeniu czy Michał Żywiołek i Waleria z domu Dyja mieli wiecej dzieci. Kolejna kwestia to taka co stało się z Michałem ich synem urodzonym w 1901r. Nie mam kompletnie zadnych informacji na temat tej rodziny, nigdzie w internecie nie figuruje drzewo genealogiczne tej odnogi. Nie mam informacji czy cała rodzina Stanisława wyjechała do Francji czy tylko on. Już nawiązałem kontakt z Francją i czekam na odpowiedz, może oni coś będą mogli powiedzieć. 

Michał i Waleria pobrali się w 1900 r akt nr 21 w Mijaczowie również.

To jest to na czym najbardziej mi zależy. Jestem w stanie odwdzieczyć się za wszelką pomoc. 

W razie potrzeby podaje swój adres mailowy r.p.zywiolek@gmail.com

Pozdrawiam i z góry dziekuje , 

Rafał 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu - 2 lata 3 tygodni temu #43503 przez Tadek Kowalski
Witam!
Wymienione ASC urodzenia znajdują się pod wskazanymi pozycjami:
a) Stanisław - s. Michała i Walerii zd. Dyja ur. 19.09/02.10.1906 r. (chrzest i akt zgłoszony 24.09/07.10.1906 r.) - Mijaczów.
b) Michał - s. Michała i Walerii zd. Dyja ur. 26.05/08.06. 1901 r. (chrzest i akt 27.05/09.06.1901 r.) - Mijaczów.
 ad.1.  www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/...id_jednostki=9700375
ad. 2.  www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/...id_jednostki=2524304
Pozdrawiam!
Tadek

PS. Jeśli chodzi o akt małżeństwa z 1900 roku to pod poz. 21 nie ma takiego.
Pod poz. 19 jest akt małżeństwa zawartego pomiędzy:
- Onufry Żywielek (wdowiec 56 lat) & Marianna Karkowka (wdowa 34 lata) - 01/14.05.1900 r. - Mijaczów.

PS2.
1. Rok 1904 - pod poz. 212 masz w wykazie Żywiołek Edward - nie ma go tu - trzeba przeglądnąć akty po kolei.
2. Rok 1907 - podany jest Stefan - tylko ugryziona karta w wykazie (brak strony) - trzeba całość przeszukać.
3. Rok 1907 - poz. 141 - Marianna - ale to c. Józefa i Wiktorii zd. Socha.

 
Ostatnia2 lata 3 tygodni temu edycja: Tadek Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu - 2 lata 3 tygodni temu #43506 przez Rafał Żywiołek
Replied by Rafał Żywiołek on topic Szukanie akt i historii przodków w Archiwum i innych…
Dziękuje a odp. 

pod poniższym linkiem jest akt ślubu Michała z Waleria z domu Dyja.  www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...3D2115410&cc=2115410

Czy ktoś kto bywa w archiwum mógłby dla mnie sprawdzić tego Stefana z 1907? 

Bardzo zależy mi znalezieniu rodziny rodzeństwa mojego pradziadka Stanisława.
Ostatnia2 lata 3 tygodni temu edycja: Rafał Żywiołek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 tygodni temu - 2 lata 3 tygodni temu #43507 przez Tadek Kowalski
Witam!
1. Stefan - s. Józefa Zywiołek i Wiktorii zd. Socha - akt nr 124 - z 13/26.05.1907 r. - ur. 10/23.05.1907 r.
2. Uprzednio przy Mariannie omyłkowo ponownie podałem rok 1907 - powinno być 1909 r.
Pozdrawiam!
Tadek

PS. Ten akt małżeństwa jest z Wysokiej parafia Przybynów (czyli gmina Żarki). Niedaleko jest inna Wysoka, ale to już gmina Łzy.
 
Ostatnia2 lata 3 tygodni temu edycja: Tadek Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie