Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #44441 przez Filip Kowalski
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozczytaniu akt metrykalnych Jana Milka juniora. Jedyne co udało mi się rozszyfrować to Jan Milka, Konstancji z Olechów. Miejscowość to Zawiercie.



 
Ostatnia1 rok 2 miesiąc temu edycja: Filip Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #44442 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego
646 Zawiercie
Zawiercie 27.06/10.07.1910 r godz.13
Stawił się JAN MILKA, robotnik fabryczny, mieszkający w Zawierciu, 35 lat
Świadkowie: Kajetan Jachna i Mateusz Popczyk, pełnoletni robotnicy fabryczni, mieszkający w Zawierciu.
Okazali dziecko urodzone w Zawierciu 26.06/9.07. tego roku o godz. 14 z jego żony KONSTANCJI z domu OLECH, 34 lata.
Dziecko otrzymało imię JAN BRONISŁAW
Rodzice chrzestni: Kajetan Jachna i Małgorzata Milka.
Akt przeczytano, niepiśmienni podpisał tylko ksiądz.

w czasie oczekiwania aż Pan dostanie akt urodzenia Jana pozwoliłam sobie przeszukać akta w parafii Ciągowice.

W 1874/11 17.06. Rokitno ślub biorą:
Młody: TOMASZ MILKA lat 25, urodzony i mieszkajacy z matką w Rokitnie, syn zmarłego Piotra i żyjącej Ludwiki z domu Kleszcz.
Młoda: MARIANNA WRÓBEL, urodzona i mieszkająca z matką w Rokitnie , córka zmarłego Marka i Marianny z domu Gola.

15.05.1875 r. akt 11 Rokitno
rodzi się JAN MILKA, syn Tomasza 26 lat , chłop rolnik i Marianny z domu Wróbel 25 lat. 

14.02.1877r. akt 20 Rokitno
rodzi się KONSTANCJA OLECH córka Jana i Agaty z domu Kokoszka.

Wszystkie nazwiska licznie występują w Rokitnie Szlacheckim, także dzisiaj. Mam nawet koleżanki z domu Popczyk, Kokoszka i Gola.
Nazwisko Milka rozeszło się po okolicy Zawiercia ale rodzice Jana pochodzą z parafii Ciągowice.

 

B. Szwarcer
Ostatnia1 rok 2 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #44444 przez Filip Kowalski
Replied by Filip Kowalski on topic Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego
ŁAŁ! Ale miała Pani nosa! Dziękuję bardzo, w imieniu całej mojej rodziny za dane do genogramu i za tłumaczenie akt! :)

Zaraz pewnie zabiorę się za szukanie skanów akt, które zostały przez Panią znalezione :)
Ostatnia1 rok 2 miesiąc temu edycja: Filip Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44445 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego
W 1923 r. w Zawierciu ul. Krucza 11 mieszkała
rodzina Milka. 
1. Jan  ur. 1875  z gminy  Rokitno Szlacheckie    
2. Konstancja ur. 1877 jw
3. Bronisław ( Jan Bronisław) ur. 1910
4. Eleonora ur. 1908? niecztelnie
​​​​​5.Eugeniusz ur. 1914
6. Janina 1916

 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #44446 przez Filip Kowalski
Replied by Filip Kowalski on topic Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego
Dziękuję! Można wiedzieć gdzie Pani to znalazła? Ewentualnie prosić o skan na pamiątkę? Nie wiedziałem, że pradziadek miał więcej rodzeństwa. Moja babcia mieszkała w tym domu, wyprowadziły się z mamą dopiero po wojnie, jak mój pradziadek już nie żył.

Zapytałem babcię o wymienione osoby i rzeczywiście wujka Eugeniusza Milka również sobie przypomniała, pokazała mi też grób Janiny  :)
Ostatnia1 rok 2 miesiąc temu edycja: Filip Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 2 miesiąc temu #44447 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Prośba o rozczytanie aktu urodzenia z j. rosyjskiego
Genbaza ,księgi ludności, Zawiercie 1923 tom 2, zdj. nr 646.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie