Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu #44632 przez Jacek Wanicki
Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego was created by Jacek Wanicki
Dzień dobry

Proszę o przetłumaczenie aktu ślubu z języka rosyjskiego.
Franciszka Wanickiego Biała parafia Lelów województwo śląskie.
rok 1908 akt nr 3 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu #44633 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego
3  Zbyczyce i Biała
Lelów 30.0./12.02.1908 r godz. 9
Świadkowie: Augustyn Musiał, rolnik 58 lat z Białej i Antoni Gałczyński rolnik, 41 lat z Zbyczyc.
Dzisiaj zawarto małżeństwo.
Młody:FRANCISZEK WANICKI, kawaler, 22 lata, urodzony i mieszkający z rodzicami w Białej, tutejszej parafii, syn Franciszka i jego żony Marianny z domu Ćwiek, stróżów leśnych.
Młoda: AGATA KLIMAS, panna, 20 lat, urodzona i mieszkająca w Zbyczycach z rodzicami, córka Antoniego i jego żony Agnieszki z domu Podsiadła, rolników
Trzy zapowiedzi, brak umowy przedślubnej,słowna zgoda rodziców młodej na ślub. Akt przeczytano, niepiśmienni, podpisał tylko ksiądz.

Młody, Franciszek Wanicki urodził się 9/21.03.1886/35 (skan 21) w Białej . Zapisano, że jego ojciec , również Franciszek ,w chwili  urodzenia  syna miał 24 lata czyli urodzony ok. 1862

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu #44634 przez Jacek Wanicki
Replied by Jacek Wanicki on topic Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego
Bardzo dziękuję za tłumaczenie i cenne wskazówki.Ja jeszcze nie trafiłem na akt urodzenia Franciszka juniora, ale dzięki Pani pomocy wzbogacę się kolejne źródło do badań przeszłości mojej rodziny. Czy akt Franciszka Junior znalazła Pani  wyszukiwarce, czy na stronach szukaj w archiwach. Franciszek senior urodził się 1862 roku w parafii Kraków Zwierzyniec, ślub z Marianną miał miejsce w 1884 roku, a zmarł w Białej w 1929 roku.Czy stróż leśny to leśniczy?Do tej pory nie znalazłem aktu zgonu ojca Franciszka seniora Pawła Wanickiego, muszę dalej szukać w parafii Lelów albo Zwierzyniec.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu - 1 rok 1 miesiąc temu #44635 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego
Stróż leśny to nie leśniczy, raczej taka ochrona lasu, żeby niepowołani do niego nie wchodzili.
Ślub Franciszka Wanickiego juniora i Marianny Ćwiek ( ur. 1864/9 szukajwarchiwach, Lelów) odbył się 18.11.1884/18.
Akt urodzenia Franciszka znalazłam także w szukajwarchiwach.
Na koniec zamieszczam bardzo skrócony akt zgonu ( wszystkie istotne dane podaję)
9 Biała
 Lelów 16.02.1884 r.
Stawili się Andrzej Ćwiek 50 lat i Andrzej Ponczek 30 lat, obaj z Białej.
Oświadczyli, że 14.02. tego roku we wsi Biała umarł PAWEŁ WANICKI, syn rodziców nieznanych, 54 lata, urodzony w Galicji, mieszkający w Białej, pozostawił po sobie owdowiałą żonę Mariannę z domu Barańska.
Formułka.
Proszę ma Pan to czego Pan szuka.

B. Szwarcer
Ostatnia1 rok 1 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu #44636 przez Jacek Wanicki
Replied by Jacek Wanicki on topic Tłumaczenie akt ślubu z rosyjskiego
Bardzo dziękujęJestem pod wrażeniem Pani skuteczności. Rozwiązała Pani zagadkę gdzie zmarł Paweł ja nie mogłem tego ustalić. Jak Pani to tak szybko odkryła? Z tych informacji wynika, że zmarł przed ślubem Franciszka. Ciekawe jest też to, jak Franciszek znalazł się w Białej to były różne zabory.Udało się ustalić miejsce urodzenia Pawła, dzięki pomocy Pana który pomaga też na tej stronie. Dlatego jeszcze raz wszystkim osobą dziękuję.Cały czas szukam aktu zgonu Anny Niedostatkiewicz z domu Sławek ona była żoną Filipa Niedostatkiewicza i matką Michała Niedostakiewicza który urodził się około 1868 w parafii Lelów. Miał siostrę Ewę która urodziła się w Lelowie 1869 nr metryki 88.Michał Niedostatkiewicz, zawarł związek małżeński z Józefą z domu Morawską 1892 akt nr 14 Lelów. Akt zgonu pomógłby ustalić gdzie się urodziła Anna Sławek. Brak jest też informacji o ślubie Filipa Niedostatkiewicza i Anny Sławek.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie