[ASA.jpg]Szanowni Państwo,

z racji pozahobbistycznych moja aktywność przy Projekcie Huta nieco wyhamowała. Postanowiłem jednak, że skoro dysponuję bazą 6500 osób związanych z Hutą, Kamienicą Polską, Kurnosem i innymi miejscami, nie może to stanowić jedynie mojej własności. Tym bardziej, że często Państwo mozolnie poszukujecie historii swoich rodzin, a nie każdy ma dużą swobodę przeglądania wielu akt metrykalnych - pisanych w różny sposób, rozrzuconych po wielu miejscach, nie tylko w sieci... Stąd w tym roku, w nawiązaniu do wcześniejszej akcji "Drzewka na święta" udostępnię Państwu plik GED stanowiący owoc mojej dotychczasowej pracy nad Projektem. Pozwoli to Państwu na porównanie Waszych danych ze zgromadzonymi przez nasz zespół. Da też pewnie przysłowiowego "kopa" do zwiększenia aktywności poszukiwawczej. Nie ukrywam, że wielką satysfakcję sprawiają mi pytania o osadników huckich i innych. Niestety, nie mogę na bieżąco reagować na Państwa prośby, co stwarza we mnie poczucie, że pozostaję wobec Was "nie w porządku". Teraz Państwo będziecie mogli sami poznać - co wiem.

Poniższy plik z rozszerzeniem GED możecie Państwo zaimportować do programów genealogicznych, z których korzystacie. Nie powinno być większych problemów z jego odczytywaniem np. w programie PAF lub Ahnenblatt.

ze świątecznymi pozdrowieniami i życzeniami wszystkiego, co dobre!

Piotr Gerasch

Plik GEDCOM: hsaxii2014.ged

UWAGA: jeżeli po otwarciu linka otwiera się kod w formacie tekstowym, należy zapisać stronę nadając jej nazwę z rozszerzeniem ged, np. plik.ged (np. w IE). Mozilla Firefox proponuje zapisanie strony jako hsaxii2014.ged. Tak zapisana strona (już jako plik .ged) bez problemu da się zaimportować do programu genealogicznego.

 

 


Logowanie