Pracuję nad publikacją obejmującą wspomnienia o związanych z Częstochową osobach publicznych zmarłych w I dekadzie XXI wieku. Obejmuje ona ponad 1000 nazwisk ludzi prowadzących działalność społeczną, samorządową, kulturalną, naukową, oświatową i sportową, duchownych, obecnych w polityce, wojskowości i gospodarce. W miarę możliwości pragnie ona uwzględnić posiadaczy tytułów zawodowych (mgr, inż.) i stopni naukowych (dr, dr hab., dawniejszy doc., prof.), długoletnich pracowników firm oraz szczególnych „świadków wieku” – stulatków.

„Związek z Częstochową”, rozumiany jest szeroko – jako miejsce urodzin lub wiecznego spoczynku, etapów nauki bądź działalności w dorosłym życiu, wreszcie pogłębiony „związek serca”, a więc utożsamianie się z miastem.

Przygotowujący zestawienia „W ostatnim czasie zmarli” dla „Życia Częstochowskiego” – prosi zainteresowanych uzupełnieniem tak pomyślanego zestawienia o nazwiska bliskich, krewnych, współpracowników, znajomych i przyjaciół o kontakt pod elektronicznym adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Janusz Pawlikowski


Logowanie