O historii Rodu Szafertów (Schaffert) mowa była już podczas spotkania w listopadzie 2008. Tutaj znajduje się artykuł na naszej stronie.
Temat Szafertów powrócił w związku ze zjazdem tegoż rodu, który to zjazd odbył się 30.08.2009. Krystyna Szafert, organizatorka zjazdu, przedstawiła problematykę przygotowań do spotkania rodzinnego.

Czas na przygotowania był krótki - tylko dwa miesiące - ale udało się dzięki pomocy i zaangażowaniu kilku osób z poszczególnych linii. Wiele skorzystano z doświadczeń osób wcześniej organizujących takie zloty.
Miejsce organizacji zjazdu - Rędziny koło Częstochowy - najbardziej nam odpowiadało, ponieważ jest to drugie po Droszkowie rodowe gniazdo.

Wszyscy przybyli spotkali się na mszy w kościele parafialnym w Rędzinach. Następnie zapalono znicz na grobie przodków. W remizie nie było końca powitaniom i uściskom - dokładna liczba przybyłych gości to 98 osób - z Polski i Niemiec.

Prelekcja Krystyny Szafert poparta pokazem slajdów przybliżyła dzieje tego starego rodu. Czas miło upłynął przy muzyce i dobrym jedzeniu. Wspólne rodzinne zdjęcie pozwoli po latach wspominać I zjazd Rodu Szafertów.

Krystyna Szafert


Logowanie