Pomocy!

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41500 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Pomocy!
Na Śląsku Cieszyńskim jest wieś Gumna. Ale tam nie ma samodzielnej parafii.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41501 przez Paweł Bombik
Replied by Paweł Bombik on topic Pomocy!
Dziękuję za sugestie.
Studiuję „kaligrafię” tego dokumentu literka po literce i szczerze mówiąc, nie widzę „Gumowa”. Jeśli przyjąć, że pierwsza litera „i” nie doczekała się kropki (co byłoby odstępstwem od pozostałych liter „i” w dokumencie, które konsekwentnie dostały swoje kropki), dostrzegam napis „w Guminnie w Śląsku Pruskim”. Doszukałem się istnienia Gumina jako (dziś) dzielnicy Niemczy, co by może pasowało, ale ten brak kropki i dodatkowa literka „n” nie dają mi spokoju… Czy ktoś dostrzega inne możliwości?
Pozdrawiam wszystkich,
PS.
Nadal nie mam pojęcia, jak odczytać pozostałe, wskazane przeze mnie gryzmoły…

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41502 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic Pomocy!
Po datach zapowiedzi „...piątego i dwunastego lutego roku bieżącego w parafii Potok.” czytam „Jako też udzielenie rady matki nowo zaślubionego i zezwolenie ustne obecnych aktowi małżeństwa rodziców nowo zaślubionej tamowanie małżeństwa nie zaszło. Małżonkowie nowi oświadczają iż nie zawarli umowy przedślubnej. Akt ten stawającym i świadkom przeczytany, przez nas podpisany iż stawający i świadkowie pisać nie umieją.”
Wiesław Macoch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41503 przez Paweł Bombik
Replied by Paweł Bombik on topic Pomocy!
Wspaniale! Pięknie dziękuję Panie Wiesławie za pomoc i wracam do poszukiwań miejsca urodzenia Błażeja.
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Bombik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41504 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic Pomocy!
Może to Guminiec (Gumienice) koło Krotoszyna?
WM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41507 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Pomocy!
Nie wiem czy to Panu pomoże czy jeszcze sprawę zaciemni ale oto co znalazłam.
Błażej Bombik zawarł pierwszy ślub z Franciszką Palitza (Palica?) w Markowicach (Racibórz , jest Śląsk ! ) w 1819/16 dnia19 lipca. Około 1822 r w Markowicach urodził się syn tej pary Antoni (ożenił się w Janowie w 1843 r akt 7 ,FS śluby 1843-59 str 3.
Akta metrykalne z Raciborza Markowic są na stronie Górnośląskiego Towarzystwa Genealogicznego. Proszę tam szukać. W zapisie pierwszego ślubu może być miejsce urodzenia Błażeja. W okolicy Raciborza znajduje się wieś Sumina . Może w wyniku błędu z S zrobiło się G.? Powodzenia

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie