Spotkania

Zgodnie z zapowiedzią wznawiamy nasze spotkania.

14 września mamy zaproszenie do Archiwum Państwowego w Częstochowie przy ulicy Rejtana 13
Na spotkaniu w Archiwum Państwowym w Częstochowie usłyszymy informacje dotyczące nowych archiwaliów, przyjętych do zasobu Archiwum w latach 2020-2022, które mogą posłużyć do badań genealogicznych. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim koperty dowodowe, przekazywane przez gminy do Archiwum, zawierające niezwykle cenne informacje dotyczące naszych przodków. Myśląc o badaniach genealogicznych nie sposób nie wspomnieć także o aktach szkół, które też coraz częściej trafiają do zasobu Archiwum oraz o aktach osobowych pracowników, m.in. częstochowskiej huty. Archiwum na bieżąco przejmuje także do zasobu tzw. dopływy do zbiorów (zespołów archiwalnych), które już znajdują się w jego zasobie, czyli dopływy ksiąg metrykalnych parafii z terenu województwa częstochowskiego, które stanowią chyba najbardziej cenione źródła genealogiczne. Najciekawsze z omówionych dokumentów zaprezentowane zostaną na specjalnie przygotowanej z tej okazji wystawie.
Spotykamy się jak zawsze o 17-tej.
 
(prosimy pamiętać o trudnościach w dotarciu na ulicę Rejtana).
 

Wznawiamy Nasze Spotkania.

Po prawie dwu i pół roku przerwy spowodowanej Covidem postanowiliśmy wznowić nasze spotkania. Będziemy się jak zawsze spotykać w drugie środy miesiąca w Pałacu Ślubów.

I tak:

  • 14 września mamy zaproszenie do Archiwum Państwowego gdzie Pani Ewa Dubaj opowie nam o nowych nabytkach w archiwum.
  • 12 października nasza koleżanka dr Barbara Furs opowie nam o poszukiwaniach kolejnych przodków.
  • 9 listopada Pani dr Hanna Winodrodzka-Szaflik przedstawi nam genealogię rodziny Winogrodzkich.
  • 14 grudnia Kolega Marek Rokosa o swojej nowej książce w której opisuje dzieje hutników z okolic Truskolasów i Panek.

Więcej o spotkaniach napiszemy później.

Spotkania.

Myślę, że obecna sytuacja nie pozwala na wznowienie Naszych Spotkań. Większość z nas to pełni entuzjazmu seniorzy podatni na wszelkiego rodzaju wirusy.

 Nie rezygnujemy ale zawieszamy nasze zebrania, pamiętając o stronach internetowych gdzie możemy wymieniać swoje doświadczenia.