Prośba o pomoc - leśniczy

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #45670 przez Monika Pyrgiel
Prośba o pomoc - leśniczy was created by Monika Pyrgiel
Mam prośbę, czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie szukać informacji na temat mojego pradziadka z Mrzygłódki, który był leśniczym.
Antoni umarł w 1958 roku. Chciałabym się o nim dowiedzieć coś więcej, a najbardziej zdobyć jego fotografię; możliwe że i pozostałych członków rodziny. Jakiś ślad, gdzieś musi być.
Nawiązałam kontakt z panią odpowiadającą za archiwa w nadleśnictwie Siewierz- nie mają akt....
Coś jednak  gdzieś musi być, tym bardziej, że to po wojnie. Musi być też ślad choćby z tej racji, że pradziad na służbie zastrzelił kłusownika.
Będę wdzięczna za podpowiedź, gdzie szukać.

Mokari
Ostatnia4 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Monika Pyrgiel od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu #45673 przez Edward Głowacki
Replied by Edward Głowacki on topic Prośba o pomoc - leśniczy
Archiwa dyrekcji lasow panstwowych, akta milicji, IPN ^^ ? Lesniczy dostal wyrok czy medal za zaslugi ? Sprawa byla umorzona ? Wyslalem Pani prywatna wiadomosc, prosze zerknac na poczte. * Faktem jest, ze tutaj przydaloby sie miejsce na zamieszczanie zdjec i archiwaliow. Mam w domu wiele zdjec ludzi ze Mrzyglodu, nie wiem kogo przedstawiaja, moze ktos by kogo rozpoznal. 
The following user(s) said Thank You: Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #45675 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Prośba o pomoc - leśniczy
wiem tylko tyle, że kuzynka kiedyś leżała na sali w szpitalu i okazało się, że jedną z pań pacjentek była córka tego zabitego...ponoć dantejskie sceny się odegrały... pradziadku nic nie wiem, ale nie był chyba końcowo uznanym "winnym", choć dla mnie osobiście więcej wart człowiek niż drewno...

Mokari
Ostatnia4 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Monika Pyrgiel od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie