poszukiwania Lwów

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #35569 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic poszukiwania Lwów
Proszę spróbować skontaktować się z pracownią naukową przy administracji Cmentarza Łyczakowskiego

info@lviv-lychakiv.com.ua

Pracują tam miłe panie, które zlokalizowały mi bezpłatnie groby kilkorga krewnych mojej żony. Można pisać po polsku lub po angielsku. Jeśli to Cmentarz Janowski, to niestety znacznie trudniej.
Płatne kwerendy w tym zakresie przeprowadza  archiwum państwowe na Podwalu:
www.archives.gov.ua/Eng/Archives/ra13.php

Jeśli znana jest dokładna data, nie powinno być u nich problemu z ustaleniem miejsca pochówku. Powodzenia!
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Wanda Paleczny z d. Gazda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #35573 przez Wanda Paleczny z d. Gazda
Replied by Wanda Paleczny z d. Gazda on topic poszukiwania Lwów
Witam.
Dziękuję bardzo za linki. Przekażę tą wiadomość osobie zainteresowanej.
Pozdrawiam Wanda.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #35638 przez Wanda Paleczny z d. Gazda
Replied by Wanda Paleczny z d. Gazda on topic poszukiwania Lwów
Witam panie Rafale. Faktycznie, Wydział naukowy cmentarza Łyczakowskiego, bardzo szybko odpowiedział ( w ciągu jednego dnia) po sprawdzeniu ksiąg archiwalnych cmentarza .
Niestety zostali odesłani na cmentarz Janowski, z informacją, że księgi archiwalne cmentarza Janowskiegosą w archiwum miasta Lwowa (79000, m.Lwów, ul.Doroszenki, 23), albow zbiorze pogrzebowym miasta (79017  m.Lwow, ul.Lewickiego,94).
Podaję te adresy może komuś się przydadzą.
Pozdrawiam Wanda.
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Wanda Paleczny z d. Gazda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #35664 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic poszukiwania Lwów
Na każdą z moich trzech prób ustalenia czegokolwiek na Cm. Janowskim, otrzymywałem jednobrzmiącą odpowiedź z ul. Doroszenki, że takie zgony nie figurują w ich rejestrach. Moi przyjaciele lwowscy wątpią w prawdziwość tych stwierdzeń, ale nic na to nie da się niestety poradzić. Administracje cmentarzy Łyczakowskiego i Janowskiego to dwa różne światy... Na Lewickiego dotąd nie próbowałem. Jest jeszcze Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Iwana Franki 157, gdzie żona moja od ręki  uzyskałą wgląd w akt zgonu dziadka zmarłego we Lwowie w 1969. Nie było tam jednak adnotacji o miejscu pochówku.
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie