Zbigniew Cybulski w naszym regionie

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #3619 przez Halina Klimza
Zbigniew Cybulski w naszym regionie was created by Halina Klimza
"Cześć, starenia! Wspomnienia o Zbyszku Cybulskim" zebrała i opracowała Mariola Pryzwan. Warszawa 2007 s.53-54
Wspomina kolega Cybulskiego - Zbigniew Poprawski :
w 1949 r. podczas studiów w Szkole Aktorskiej w Krakowie on i Cybulski "dorabiali" sobie jako recytatorzy - członkowie Zespołu Żywego Słowa przy Związku Zawodowym Pracowników Spółdzielczości R.P.
Z tym zespołem pojawili się w naszej okolicy.Pan Poprawski zachował notes z zapiskami z tamtych czasów.Oto fragmenty notatek :
* Kamienica Polska koło Częstochowy, 10 X, godz.13. Remiza Straży Pożarnej.Masa dzieci ,fortepian rozstrojony,co pobudza nas do śmiechu.Rechoczemy na głos.Zbyszek najbardziej.
* Konopiska, 10 X, poniedziałek, godz.19. Olbrzymia sala Domu Kultury.Robotnicy kopalni rudy żelaza,młodzież i dzieci.Publiczność kulturalna.Pianino wspaniałe.Daliśmy z siebie maksimum.
* Częstochowa, 11 X,wtorek,godz.14.Sala Warty niemalże teatralna.Występ w pełni profesjonalny.
* Częstochowa, 12 X,środa.Ta sama sala. Daliśmy z siebie wszystko.
* Częstochowa, 13 X,czwartek,godz.11.30.Liceum Pedagogiczne.
* Częstochowa, 13 X,godz.13. Sala Warty, młodzi ludzie,słuchają wzorowo.600 osób.
* Blachownia, 13 X,godz.18.Jedziemy samochodem ciężarowym."Drzewo"- dotyczy nas.
* Gnaszyn,13 X,godz.19.15.Sala akustyczna,wspaniała- najlepsza z dotychczasowych.250 osób.Czekają ponad godzinę.Podobało się.
* Częstochowa,14 X,piątek,godz.10.30.Sala kina Wolność.Olbrzymia - 1100 osób.Młodzież.Głosowo jesteśmy wyczerpani.Nie jesteśmy zadowoleni.Powtarzamy Trasę W-Z.Impreza polityczna.
* Częstochowa,14 X,piątek,godz.20. Sala YMCA.Garstka intelektualistów.Było wspaniale,najlepiej.Ostatni występ w naszym cyklu częstochowskim.Ostatnią noc spędzamy w Polonii na dancingu.
Myślę,że w dokumentach - kronikach w wymienionych miejscach lub w prasie z tamtych czasów odnajdziemy wspomnienie o tym występie. O Zbyszku Cybulskim pewnie nie będzie wzmianki, bo był jeszcze wtedy zwykłym studentem ,sława przyszła potem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie