Morderstwo pod Częstochowa

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45081 przez Dominika Konsek
Morderstwo pod Częstochowa was created by Dominika Konsek
Dzien dobry.

Szukam informacji na temat siostry mojego dziadka (niestety nie znam jej imienia, wiem że mówiono na nią prawdopodobnie Milka, nazwisko HOJKA ur. ok 1912 - 1925).
imiona rodziców: Józef i Maria.

Pochodzi z Moszczenicy (woj, śląskie). 

Jest to sprawa przykra, jednak mam nadzieję, że odnajdę jakieś informacje na ten temat.

Z opowieści babci: 

W drodze do kościoła (okolice Częstochowy) na zapowiedzi ślubne została zamordowana przez swojego narzeczonego, który okazał się żonaty. Przygotował się on wcześniej do tej zbrodni, wykopując w lesie grób  w okolicy Częstochowy. Jej ciało znalezione zostało przez grzybiarzy, którzy zauważyli wystający palec u nogi. Po pociągnięciu go ukazała im się ludzka noga. Początkowo ciało przypisano innej zaginionej dziewczynie z tych okolic (akurat zaginęła w tym samym czasie co Milka). Pochowano ją w okolicy Częstochowy (lub w samej Częstochowie). Dopiero po pewnym czasie wyszło na jaw, że jest to ciało Milki. Moja babcia od razu miała negatywne nastawienie do narzeczonego Milki. Mówiła, że wygląda jak bandzior. Jej mąż ją uspokajał, jednak ona miała rację co do jego paskudnej osoby.

Dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie.

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu - 10 miesiąc 1 tydzień temu #45085 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Morderstwo pod Częstochowa
Trudno coś Pani pomóc lub doradzić. 
Nie napisała Pani kiedy i gdzie nastąpiła śmierć (okolice Częstochowy to zbyt ogólnie). 
Zapis zgonu, choćby NN, powinien gdzieś być, ale jak szukać nie znając miejsca ani czasu
Również data urodzenia jest mało konkretna.
Wieś Moszczenica należała do parafii Ruptawa. 
Obecnie w granicach Jastrzębia Zdroju. 
Jeśli zna Pani miejsce i czas śmierci, to proszę napisać. 

B. Szwarcer
Ostatnia10 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #45324 przez Dominika Konsek
Replied by Dominika Konsek on topic Morderstwo pod Częstochowa
Powracam z informacjami:

poszukiwana to Emilia Raming. 
ur. 05.02.1921
zm. 12.10.1952

Pochowana na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.

Morderstwo zostało dokonane w okolicy lub w samej Częstochowie. Ciało zostało zakopane w lesie.

Gdyby ktoś z Państwa kojarzył sprawę morderstwa tej kobiety, okoliczności, nazwisko sprawcy - byłabym wdzięczna za każdą informację.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie