Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39389 przez Karolina Siewierska-Paulewicz
Replied by Karolina Siewierska-Paulewicz on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Dzień dobry - chciałam jeszcze podbić dyskusję. Czy w sprawie aktów ze Staromieścia wiadomo coś więcej? Potrzebuję takich sprzed 1819 roku, łudzę się i z odrobiną nadziei zapytuję... :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39397 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
W Genbazie jest tylko Lelów od 1813 roku:     metryki.genbaza.pl/genbaza,list,59890,1
Ale zastanawiam się, czy przypadkiem nie chodzi o parafie Stary Korczyn i Nowy Korczyn. U jednego z moich w akcie ślubu było napisane, że był ochrzczony w parafii nowomiejskiej i znalazłem go w parafii Nowy Korczyn. Może per analogiam Stary Korczyn to parafia staromiejska?? Gdyby tak, to w Genbazie są urodzenia stamtąd od 1797:

metryki.genbaza.pl/genbaza,list,58763,1
 Pewnie jednak nie, bo Sokolniki są w pobliżu Lelowa. Wygląda na to, że jeśli ksiąg nie ma w samej parafii, to nie ma ich nigdzie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39402 przez Karolina Siewierska-Paulewicz
Replied by Karolina Siewierska-Paulewicz on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Pierwszy raz natrafiłam na tamte rejony, bo póki co wszyscy byli ze Zdowa i bliskich okolic. Więc nie mam doświadczenia.
Starego Korczyna nie biorę pod uwagę chyba niestety, Sokolniki, Lelów, Staromieście - to wszystko jest właśnie niedaleko Zdowa, więc brałam te rejony w 1 kolejności. W skrócie - ojciec Józefa Siewierskiego, Marcin, był karbowym w Sokolnikach, natomiast sam Józef mieszkał w Zdowie, ale w akcie ślubu przedstawił akt urodzenia z parafii staromiejskiej (więc jego akt ur. na próżno mi szukać).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #39404 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Przesyłam kilka informacji na temat parafii w Staromieściu :
www.diecezja.kielce.pl/parafie/staromiescie-wniebowziecia-nmp

w genbazie jest kilka ksiąg, ale inny zakres czasowy:
metryki.genbaza.pl/genbaza,list,122225,1  

Wydaje mi się, że wpisów metrykalnych wczesniejszych, które Panią interesują mozna próbować szukać w ksiegach Lelowskich, (niestety UMZ z Lelowa są mocno zdekompletowane).  Dla pewności mozna skontaktowac się z AD w Kielcach czy do ich zasobu dołączono jakies akta ze Staromieścia. 
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: Michał Makuch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39405 przez Karolina Siewierska-Paulewicz
Replied by Karolina Siewierska-Paulewicz on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Dziękuję bardzo.
Taki mam zamiar, choć kilka lat wstecz dużo osób pisało, że są nie do dostania. 
Martwię się, że po prostu ślad moich głównych poszukiwań się tutaj urwie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #40432 przez Jacek Sierpiński
Replied by Jacek Sierpiński on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Dzień dobry,

w swoich poszukiwaniach dotarłem do luki, którą być może dałoby się zapełnić przeglądając następujące dokumenty:

1) ze Staromieścia:
akty zgonu 1878-1879
akty zgonu 1852-1868
akty ślubu 1854-1858
ew. akty urodzeń 1850-1854

2) z Drochlina:
akty urodzeń 1850-1862
akty ślubu 1854-1858
akty zgonu 1873-1879

3) z Lelowa:
akty ślubu 1854-1858
akty zgonu 1873-1879

Czy ktoś ma może skany dokumentów z tych lat? Jeżeli nie, to gdzie mógłbym ich szukać?
Ostatnia3 lata 9 miesiąc temu edycja: Jacek Sierpiński od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie