prośba o tłumaczenie

Więcej
4 miesiąc 2 tygodni temu #45627 przez Tomsz Czuper
prośba o tłumaczenie was created by Tomsz Czuper
Prośba o tłumaczenie aktu urodzenia (j.Rosyjski) Marian Stanisław Zdziechowicz ur. 12,10,1908, Kielce. par. katedralna.
Liczę na  jakieśkolwiek dane jego ojca Piotra mojego pradziadka oprócz jego imienia nic nie wiem. link poniżej. Dziękuję pozdrawiam.
Matka Mariana , to Marianna Ststowska.

drive.google.com/file/d/1Wm6frKu73PwU3xT...R7Z/view?usp=sharing
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 miesiąc 2 tygodni temu - 4 miesiąc 2 tygodni temu #45630 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic prośba o tłumaczenie
Kielce 13/26.10.1908.godz.16
Stawił się PIOTR ZDZIECHOWICZ, 28, szewc z Kielc. 
Świadkowie służący    kościelni z Kielc, Stanisław Musiał 32 lata i Antoni Ślusarczyk 34 lata. 
Okazali dziecko urodzone tutaj 29.09/12.10.br 
o godz. 10 z jego żony MARIANNY z domu
STATOWSKA, 28 lat. 
Dziecko otrzymało imię  MARIAN STANISŁAW 
Rodzice chrzestni Jakub Majewski i Janina Sokołowska. 

Przy okazji sprawdziłam akt ślubu Piotra Zdziechowicza i Julianny Cholewska nr 33 z 1902 roku z Jędrzejowa. Tak zapisano w Genetece. 

To tłumaczenie aktu tego ślubu. 
33 Jędrzejów parafia św. Trójcy 24.06/7.07.1902 godz. 19
Świadkowie Jakub Maszczyk 40 lat i Stanisław Wójcik 28 lat z Jędrzejowa. 
Dzisiaj zawarto małżeństwo. 
Mlody: PIOTR ZDZIECHOWICZ 21 lat, kawaler, urodzony w Łagowie (parafia Łagów) a zamieszkały w Kielcach, syn Marianny Zdziechowicz, ojca nieznanego. 
Młoda : JULIANNA MARIANNA STATOWSKA, panna 24 lata, urodzona we wsi Śladów parafia Kalina Wielka a zamieszkała w Jędrzejowie, córka  Jacentego Statowskiego i Franciszki Majecka. 
Dla dodatkowego skomplikowania pochodzenia Piotra na marginesie zapisano nazwiska młodych. Młoda jako Julianna  Statowska natomiast młody zapisany Andrzejewicz ( Andrejewicz  z rosyjskiego od imienia ojca- czyli syn Andrzeja) Piotr Zdziechowicz. Jednak nazwisko matki.
Julianna Marianna ur. 28.01/9.02.1878  1878/4

Trochę się przemieszczali bo ich syn Zygmunt 
Ur. 1905/271 17/30.06  Zm. 19.07/1.08.1905/225 w Woli Bukowskiej parafia Miechów

B. Szwarcer
Ostatnia4 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie