Właśnie opuścił drukarnię Herbarz Szlachty Wołyńskiej t.1 Radom 2012 - nowość na rynku wydawniczym, mogąca zainteresować osoby mające korzenie na Wołyniu.

O swoim dziele Autor - Oleg Chorowiec z Radomia - tak pisze:
Publikacja prezentuje nowe, w swoim rodzaju unikalne, do dziś w znacznej mierze nieznane, informacje o rodzinach wszystkich warstw szlachty Wołynia od utytułowanej do drobnej. Tom pierwszy obejmuje informacje o ponad 1000 rodzinach szlacheckich z Wołynia (od A do Z). Każda rodzina otrzymała odrębny biogram w którym znalazły się zachowane o niej w źródłach archiwalnych wiadomości: miejsce zamieszkania rodziny, imiona osób zatwierdzonych w szlachectwie, herb rodzinny - zgodnie z przekazem źródłowym, data zatwierdzenia w przywileju szlacheckim, inne. Do każdego biogramu dołączona została sygnatura. Publikacja ma za zadanie udostępnić możliwie najlepszy materiał źródłowy dotyczący polskiej szlachty z Wołynia.

Liczba stron 574,
okładka twarda, format 245 x 170 mm, szyta, nowa.
Cena 79 zł.

Jako posiadacz egzemplarza dodam, że książka wzbogacona jest ilustracjami – archiwalnymi i współczesnymi fotografiami nadesłanymi przez niektóre rodziny, świadectwami szlachectwa, wycinkami opisów herbów, ich wizerunkami i fragmentami oryginalnych wpisów do jednej z sześciu części Ksiąg Szlachty Guberni Wołyńskiej. Niektóre biogramy rodów zostały znacznie rozszerzone o materiały nadesłane od ich potomków.

Książka jest wydana w stosunkowo niskim nakładzie i nie będzie kolportowana w sieci księgarń, wobec czego zainteresowanym podam bezpośredni kontakt do Autora, przez który można zamówić tom: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wlodeks


Logowanie