Ciekawe referaty

Więcej
13 lata 3 tygodni temu #3487 przez Halina Klimza
Ciekawe referaty was created by Halina Klimza
Zachęcam zainteresowanych do lektury ( w Zasobach ) działu "Biblioteka" a w nim poddziału "Referaty", gdzie są prezentowane niezmiernie ciekawe wypowiedzi związane z prezentacjami na naszych spotkaniach, ale nie tylko...
Często sięgamy po te artykuły, które widnieją na stronie startowej, a nie zawsze sięgamy głębiej , gubiąc ciekawe informacje.
Miłej lektury

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #3488 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp: Ciekawe referaty
To ja przy okazji chciałbym polecić istniejącą od dawna formę "prenumeraty" nowych wpisów w postaci kanału RSS.
Subskrybowanie kanału RSS powoduje łatwą możliwość przeglądania nowych wpisów. Wymagane jest jedynie odpowiednie narzędzie - ja używam przeglądarki Firefox, która ma domyślnie możliwość obsługi RSS (za pomocą dynamicznych zakładek).
Oczywiście innych czytników jest mnóstwo.
I tak możemy zaprenumerować nowe wpisy na forum:
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/rss
nowe pliki do pobrania z biblioteki:
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/zasoby/.../func-rss/no_html,1/
oraz nowe artykuły na stronie (tego nie było dotąd, zdałem sobie z tego sprawę w tej chwili, dziękuję Pani Halino :) ):
feeds.feedburner.com/czestochowa/iXfW
W ten sam sposób subskrybuję kilka blogów na różne tematy.
Polecam!

Szymon Gruca
Ostatnia13 lata 3 tygodni temu edycja: Szymon Gruca od.
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #3497 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Ciekawe referaty
Dot./ Akt 49/1831 Wanaty.
"Chrzestnym Szymona, syna rolnika Franciszka Szyi jest Grzegorz Huras , karczmarz z Zawady".
To bardzo ciekawe odkrycie przypadkowo zapisane w dokumencie nie związanym bezpośrednio z Grzegorzem Hurasem. Mój przodek Grzegorz – bo to o niego chodzi - ur.1786 zm.22.04.1855, mieszkał w Wanatach. Jego żoną była Magdalena Fox c. Macieja i Teresy Adamczyk. Nic nie jest mi wiadomo,aby mieszkał w Zawadzie, ale z tego wnioskuję, że może w tej sąsiedniej wsi miał karczmę lub pracował w niej jako karczmarz. Dziękuję Pani Halinko !
Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #3508 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp: Ciekawe referaty
Panie Florianie,
to tak przy okazji szperania w parafii Poczesna ( realizacja projektu Huta) wpadłam na pomysł kontynuacji tego cyklu o zawodach ludzi .Stąd w tych zapisach ograniczyłam się do innych profesji niż rolnik i tkacz.Miło mi ,że coś ciekawego i dla Pana tu się znalazło.
Przy okazji szukam też powinowatych Klusków i Badorów z tych okolic(to rodzina ze strony babki "ojczystej") i tak mi się widzi,że znajdę w Towarzystwie wielu "kuzynów".Piotr Kluska i Antonina Badora brali ślub w parafii Konopiska, ale wcześniejsze i późniejsze wpisy sugerują mi liczne pokrewieństwa w parafii Poczesna.
Pozdrawiam świątecznie
Halina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie