Dąbie

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1589 przez Majka Dąbrowska
Dąbie was created by Majka Dąbrowska
Dobry wieczór:)
Dąbie to część Częstochowy, czy może osobna miejscowość leżąca gdzieś w okolicach...? Gdzie można szukać parafii dla owego Dąbia?
Pozdrawiam. Majka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1591 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź:Dąbie
Dąbie rzeczywiście jest aktualnie częścią Częstochowy. Po reformie w 1867 roku i utworzeniu Guberni piotrkowskiej miejscowość ta jako Dabie-Młyn należał do powiatu częstochowskiego, gminy Huta stara, parafii Częstochowa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1592 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Odpowiedź:Dąbie
Dąbie, podobnie jak m.in. Raków i Błeszno, należało chyba do parafii św. Zygmunta. W jej księgach w każdym razie znalazłem akt zgonu przodka mieszkającego w tamtej okolicy.

Pozdrawiam
MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1594 przez Mariusz Kolmasiak
Replied by Mariusz Kolmasiak on topic Odpowiedź:Dąbie
Wpadł mi teraz przypadkiem w ręce artykuł z „Korzeni”, w którym jest mowa o mojej Cioci urodzonej właśnie na Dąbiu. Urodziła się w 1910 roku i ochrzczono ją w nowopowstałej parafii św. Józefa na Rakowie, czy raczej wówczas jeszcze w Rakowie.

W Pani poście nie jest jasno sprecyzowane o jakie lata chodzi, zatem od roku 1910 poszukiwane osoby powinny być wpisane u św. Józefa, a wcześniej – jeśli się nie mylę – u św. Zygmunta.


Pozdrawiam!
MK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #1598 przez Majka Dąbrowska
Replied by Majka Dąbrowska on topic Odpowiedź:Dąbie
Dziękuję za wskazówki. Interesują mnie lata 1890 - i dalej. Po prostu został mi wzór do wyszywania z nazwą tej miejscowości, datą i imieniem i nazwiskiem właścicielki wzoru :) Marny trop, ale może coś wyjaśni... :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #5775 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Odpowiedź:Dąbie
Dąbie to także m.in.miejscowość w dawnym powiecie łęczyckim, a pewni mieszkańcy tamtych okolic osiedlili się w powiecie częstochowskim. Np. wg E.Sęczys ("Szlachta wylegitymowana w Królestwie Polskim w latach 1836-1861")Kazimierz Kamiński herbu Rawicz, syn majstra kowalskiego Jana urodzonego w podłęczyckim Dąbiu był podleśnym Straży Zrębice w Leśnictwie Olsztyn. Może jacyś Kamińscy zamieszkali także w częstochowskim Dąbiu?
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie