ancestry.........

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5436 przez hanna wiatr
Replied by hanna wiatr on topic Odp: ancestry.........
Witam,no cóz udało mi sie znaleźć kogoś o nazwisku najbardziej podobnym ,i wiekowo też nieodległym ale może to byc zupełnie inna osoba.
Francis Niszeinski ur. ok. 1892-Polska,narodowość polska, ojciec Polak ,emigracja 1910, ożenił się w wieku 18 lat, niewykształcony,piśmienny, mówiący po angielsku, weteran U.S.military
żona Sophia też ok 38 lat/ emigracja w 1910 z Polski/
dzieci Frank,Franciska,Józefa,Stanisław,Veronia /miedzy 17 a 8 lat/
zamieszkali Baltimore, Maryland.
Było jeszcze nazwisko Naizinski Francis ale dużo młodszy ok 1897 też z Polski.
Zresztą to określenie Poland odnosi się do 1930 a więc już po odzyskaniu niepodległości więc trudno dochodzic czy to były Niemcy ,Rosja. Może na Ellis Island coś więcej wiadomo ad. nazwisko bo ja nikogo o takim dokładnie nazwisku nie znalazłam
Pozdrawiam H.W.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5437 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odp: ancestry.........
Dziękuję bardzo.
Żadna z tych osob nie pasuje mi do brata mojego dziadka. Wiem , że jeszcze w 1927 r. nie byl żonaty. W tym czasie mieszkał w Chicago.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam, Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5438 przez hanna wiatr
Replied by hanna wiatr on topic Odp: ancestry.........
Pani Ulu jeszcze znalazłam nazwisko Nozinskit,s Franz ale dostedne na Canadian Passenger List 1865-1935 / niestety nie mam dostępu/ a nazwisko pięknie zanglizowane?
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5447 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odp: ancestry.........
Dziękuję Pani Haniu,
Spróbuję to sprawdzić, choć, o ile przypominam sobie dokument, który widziałam w połowie lat siedemdziesiątych ub wieku ( była to polisa ubezpieczeniowa wystawiona w USA ), figurowało tam oryginalne nazwisko Noszczyński i adres ( którego nie pamiętam ) w Chicago. Krewny, który próbowal wtedy ( lata siedemdziesiąte ) odnaleźć ślad Franciszka, otrzymał informację, że firma ubezpieczeniowa już nie istnieje, a w miejscu, w którym był adres przebiega autostrada. Sama polisa zaginęła, ponieważ po śmierci krewnego nikt nie dopilnowal zwrotu oryginału a krewny zmarł bezpotomnie. Nawet nie wiem kto likwidowal jego mieszkanie.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za przejrzenie źródel.
Pozdrawiam, Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5497 przez Henry Czerwik
Replied by Henry Czerwik on topic Re: Odp: ancestry.........
This Frank Noszczynski born in 1888 living in Chicago? This is a WW1 draft Registration.

I have an Ancestry.com Account and I'm very good at finding things there.

I will help with what I can.

Hank Czerwick
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5504 przez Patrycja Szalkowska
Replied by Patrycja Szalkowska on topic Odp: ancestry.........
Szukam mojej ciotki. Urodziła się w Polsce. (Prawdopodobnie w 1945r) Mieszkała w Kątach Wrocławskich. Nazywała Róża Kołata Później razem z rodzicami(Marta i Władysław), gdy miała 16-18 lat wyjechała do Niemiec. Zmieniła nazwisko prawdopodobnie na Rose Kolata. Wyszła za Amerykanina, wyjechali do USA. Teraz nazywa się Rosel (Rosemarie, Rose) Quin. Ma dwóch synów (Jeden z nich-Michał).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie