Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski )

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5705 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski ) was created by Honorata HUK/SKĄPSKA
Witam. Mam problem. Znalazłam, że Antoni Brodzki z Przyborowa Wejsflog ( raczej Brocki - bo posiadam akt ślubu z 1852 roku z parafii Wielgomłyny ) był fundatorem na budowę szpitala w Piotrkowie Trybunalskim w roku 1852 . Nie wiem do jakiej parafii należała ta wieś. I nie wiem co to za zawód wejsflog. Przypuszczam, że ożenił się z Konstancją Józefą Skąpską ( ten wyżej podany akt ślubu ) i to ten sam Brocki. Chciałabym coś więcej znaleść na family seartsch ale bez parafii to ciężko. Stad moje zapytanie/Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5706 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski )
Najbliżej (i najprawdopodobniej) będzie to Przyborów w parafii Kobiele Wielkie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5707 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski )
Pani Honorato, który to akt ślubu w Wielgomłynach, bo w spisie za 1852 rok takiego nie widzę? Brodzcy mnie interesują ze względu na moją pra...babkę Franciszkę Brodzką, której nijak nie mogę zlokalizować...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5711 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Odp: Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski )
Witam. Przesyłam poniżej link ( 185 ). Może to jest rok
1851.
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=1867931&wc=14577304

Już wydedukowałam, że to najprawdobodobnie parafia Kobiele Wielkie. Muszę teraz poszukać, czy tam się pojawiają jako świadkowie lub czy się rodziły dzieci. Mam prośbę, może Pan posiada jakieś informacje o Brodzkich ( Brockich ). Mam jeszcze akt zgonu ojca Konstacji Wicentego Skąpskiego ( parafia Wielgomłyny- chyba 1858 ), w którym to akcie wymieniona jest Konstacja ale pisana Brodzka. Bardzo bym się cieszyła z nawiązania z kimś kontaktów i wymianą kontaktów być może o rodzinie. Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5714 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Przyborów ( dawniej powiat piotrkowski )
Pani Honorato, z aktu w j. polskim 23/1851 wynika, że zarówno Antoni, jak i Konstancja urodzeni byli w Zalesiu par. Mikołajewice.

Ja o swojej Franciszce Brodzkiej nie wiem nic poza tym, że była szlachcianką i popełniła klasyczny mezalians około roku 1800 z Janem Konstanciakiem z Kościelca (ojca zwali też Bigosem), które to nazwisko nie bardzo dostojnie brzmiało, więc sobie przybrał nazwisko Janicki :) Niestety nie znalazłem ich aktu ślubu, więc nie bardzo wiem, skąd Franciszka mogła pochodzić, ale to Zalesie to już jest jakiś trop.

o Brodzkich (Brockich) jest co nieco w herbarzu Uruskiego t.1 skan 412-413
www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccontent?id=82168
i pewnie w innych herbarzach również, ale trzeba by dotrzeć do metryk z Mikołajewic (Zalesia), żeby zidentyfikować tych właściwych.

Na metryki owe i indeksy jest spora szansa w stosunkowo niedługim czasie na stronach PTG:
s6.genealodzy.pl/pliki/asc/aplodz.pdf

więcej w tym wątku:
genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-17620-postorder-asc.phtml

Niestety mojej Franciszki tam nie znajdę (akt ślubu przed 1804), ale akta z Mikołajewic są AA łódź, a także mikrofilm z tych akt w AP Łodź.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie