Iwanowice 1860 - 1870

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8525 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Iwanowice 1860 - 1870

Jerzy Bartnicki napisał: Witam.
Ja wrócę do poprzedniego swojego wątku dotyczącego Iwanowic ale z lat 1750-1780. W parafii Kłobuck są metryki zgonu z tego okresu i dalej, natomiast brak metryk urodzenia z tego samego okresu tj. z lat 1750-1780. Pojedyncze metryki można spotkać w parafii Krzepice
- zaznaczam jeszcze raz pojedyncze. Osoby, które mieszkają w Iwanowicach, a które są świadkami lub chrzestnymi podawane są jako "" Iwanowice z parafii Kłobuckiej"" a występujące w Krzepicach, Dankowie czy w samym Kłobucku.Pytanie, gdzie są księgi urodzeń z Iwanowic. A może ich brak lub są nie zdygitalizowane.
Czy ktoś z genealogów Częstochowskich potrafi wyjaśnić tą zagadkę.
Jest to taka sama sytuacja jak z lat 1860-1870
Pozdrawiam Jurek

Przed chwilą przejrzałem chrzty z Krzepic 1766 - wg mnie jest bardzo dużo chrztów z Iwanowic.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8527 przez Jerzy Bartnicki
Replied by Jerzy Bartnicki on topic Iwanowice 1860 - 1870
Tak zgadzam się, przejrzałem całą księgę i nie ma tam urodzeń dzieci Sebastiana Bartnickiego sołtysa Iwanowic. Gdzie on chrzcił swoje dzieci (w której parafii.) A jest to dla mnie bardzo ważne
Panie Sławku poświęciłem temu bardzo dużo czasu, przeglądając wszystko co możliwe i nic. Nie wiem gdzie szukać tych metryk. Dlatego zwróciłem się na forum o pomoc w poszukiwaniach.
Pozdrawiam Jurek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8528 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Iwanowice 1860 - 1870
To jeszcze można poszukać w Wilkowiecku - zdarzają się też pojedyncze chrzty z Iwanowic

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #8529 przez Krystyna Jałowiecka Szafert
Replied by Krystyna Jałowiecka Szafert on topic Iwanowice
Witam
mam również problem z Iwanowicami
poszukuję (bez skutku) aktu ślubu moich przodków
Wojciech Kemuś i Agnieszka Wolska (ur.ok.1812)
ich pierwsze dziecko Marianna rodzi się 1833 Iwanowice par.Danków
(ten akt mam)
będę wdzięczna za każdą wiadomość
pozdrawiam serdecznie
Ostatnia11 lata 1 miesiąc temu edycja: Krystyna Jałowiecka Szafert od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #8540 przez Piotr Lis
Replied by Piotr Lis on topic Iwanowice 1860 - 1870
Generalnie zasada jest następująca (po wielu moich obserwacjach i trudach związanych z poszukiwaniem w różnych księgach kłobuckich, dankowskich, wilkowieckich i krzepickich):

akty ślubów dla Iwanowic, Rębielic i Opatowa -> Kłobuck
akty urodzenia dla Iwanowic -> najczęściej Danków i Krzepice, czasami także Wilkowiecko (ale bardzo rzadko)
urodzenia dla Rębielic -> Wilkowiecko i Danków
akt zgonów Iwanowice, Rębielice i Opatów -> Kłobuck
akty urodzenia dla Opatowa -> Wilkowiecko

Powyższa zasada stosuje się od ksiąg z XVIII wieku do ok. 1875 roku.

I zwykle jest tak, że chrztów udzielano w najbliższej parafii.

***

Iwanowice - parafia Kłobuck, potem Krzepice
[1828: województwo kaliskie, obwód wieluński, powiat częstochowski, parafia Kłobuck]
[do 1868 gmina Iwanowice, od 1868 gmina Opatów]
[1877: gubernia petrokowska, powiat częstochowski, gmina Opatów, parafia Kłobuck, sąd pokoju w Częstochowie, poczta Kłobuck]
[1901: gubernia piotrkowska, powiat częstochowski, gm. Opatów, parafia Kłobuck, sąd Krzepice, poczta Krzepice]
[1933/34: gm. Opatów, pow. częstochowski, woj. kieleckie, poczta Krzepice, sąd grodzki Krzepice, sąd okręgowy Piotrków, parafia Krzepice]

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)
Ostatnia11 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr Lis od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie