Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10015 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Nie znam dat ich urodzin ani śmierci, nie wiem, gdzie są ich groby. Znam tylko imiona ich dzieci i mam niepełne dane o datach. Dzięki wpisom z księgi ślubów,których autorem jest Pan Przemysław Majchrzak, wczoraj dowiedziałam się, że brali ślub w 1879r. Serdecznie dziękuję za tę informację. Mój dziadek Franciszek urodził się w 1890r, a więc 11 lat po ślubie pradziadków a jego brat Stanisław w 1901r, czyli 22 lata po ślubie. Były jeszcze ich 2 siostry: Eleonora Celeban(Czarnecka) i Marianna Wiśniewska(Czarnecka). Nie wiem, kiedy się urodziły, ale powyższe daty wskazują, że były starsze od nich. Czekam niecierpliwie na dane z ksiąg urodzeń(od 1850r) i zgonów. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10040 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.
Podobno mój pradziadek Jan Czarnecki przywędrował do Biskupic z Czarnego Lasu. Ożenił się w 1879r. z Józefą Ślęzakówną w parafii Przybynów. Czy mogę uzyskać datę urodzin pradziadka? Podobno w 1900r powstały Biskupice Nowe. Uwłaszczono wtedy 6 rodzin, między innymi Jana Czarneckiego, mojego pradziadka. Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10041 przez Jarosław Żukow
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=M979-QW8:255374931
Tutaj jest akt małżeństwa Jana Czarneckiego (l. 23)syn Jana Czarneckiego i Katarzyny Bogusławskiej z Józefą Ślęzak (l. 23)córka Jana Ślęzak i Józefy Nowak.
Wynika z niego że Jan urodził się w Smardzowie a Józefa w Jaworniku w parafii Żareckiej.
Pozdrawiam

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10045 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.
Panie Jarosławie.. Serdecznie dziękuję za te informacje.Dzięki nim wiem już w którym roku urodzili się moi pradziadkowie,wiem jak nazywali się moi prapradziadkowie i skąd pochodzili. Mając te dane, znalazłam też wpis w księdze ślubów, że moi prapradziadkowie wzięli ślub w 1854r(Nr 11). To po prostu: REWELACJA! Gdyby tak udało się jeszcze znaleźć ich akt ślubu, to dotarłabym do praprapradziadków! Szkoda też, że na razie mam problem z odczytaniem i przetłumaczeniem tego aktu ślubu, bo z pewnością jest tam pełna data zawarcia ślubu. Pozdrawiam serdecznie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10048 przez Jarosław Żukow
Ślub miał miejsce 23 czerwca 1879 roku.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10049 przez Jarosław Żukow
148
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-266-116...c=M979-3VL:703285951
Akt urodzenia Józefy Ślęzak żony Jana Czarneckiego.
Urodziła się 23 grudnia 1855 roku.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie