Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10051 przez Jarosław Żukow
10
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...M979-3GS:n1288673556
A tu akt urodzenia Jana Czarneckiego. Urodził się 1.02.1856r.
Pozdrawiam

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10052 przez Jarosław Żukow
11
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...M979-QWS:n2053056089
A tutaj akt małżeństwa Jana Ślęzaka syn Filipa i Łucji z Mądrochów??? już nieżyjących i Joanny Józefy Nowakównej córki Andrzeja i Katarzyny z Wieczorków.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10055 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.
REWELACJA!! Nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłam, że uzyskanie takich danych będzie możliwe. Na dodatek BŁYSKAWICZNIE! Wielkie dzięki, Panie Jarosławie.. Pozdrawiam serdecznie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10056 przez Jarosław Żukow
Bardzo proszę

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10081 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Jan Czarnecki i Józefa Ślęzak z Biskupic - moi pradziadkowie.
Panie Jarosławie.. W przywołanym akcie urodzenia wymienione jest nazwisko Czernecki, w więc jest niezgodność jednej litery.. Na Pustkowiu mieszkali Czerneccy, ich dom był przy samej rzece. To nie była nasza rodzina. Co o tym sądzić? Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10082 przez Jarosław Żukow
Wydaje mi się że to ten sam Jan Czarn(i)ecki. Pisownia nazwisk imion, miejscowości itd. była dawniej uzależniona przede wszystkim od interpretacji piszącego. Poza tym zgadza się miejsce urodzenia, czas urodzenia, Imię i nazwisko ojca, nazwisko panieńskie matki... Jedyne co nie pasuje to imię matki. W akcie urodzenia występuje jako Marjanna a w akcie jego ślubu jako Katarzyna. Mogła to być w którymś akcie pomyłka piszącego, albo matka mogła być "dwojga imion" których używała zamiennie.
Ja miałem prababcię która miała na imię (tak słyszałem z opowieści rodziny) Helena a jak dotarłem do aktu urodzenia okazało się że była to Bronisława Helena dwojga imion.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie