Topic-icon Program do prezentacji drzewa na www.

2 lata 9 miesiąc temu #15674 przez Wojtek Cichecki
Witam

Poszukuję (najlepiej darmowego) programu/skryptu do prezentacji drzewa genealogicznego na www. Program powinien umożliwić import danych z GEDCOMa. Póki co, skłaniam się ku webtrees'owi.
Może macie jakieś swoje (lepsze) typy?
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 9 miesiąc temu #15675 przez Sebastian Górecki
ahnenblatt obok moikrewni.pl to moje 2 najlepsze prog - najlepsze bo najprostsze

2 lata 9 miesiąc temu #15677 przez Ireneusz Niemczyk
Również polecam ahnenblatt. Mają wersję "portable", czyli można ją sobie nawet zainstalować na pendrive'ie i łatwo kopiować z i na twardy dysk.
Ma mały mankament - nie wprowadzono wariantu rozwiedzionych.

Jest całkowicie darmowy (żadne demo, czy shareware) i nie ma ograniczeń wprowadzanych osób.

Pozdrawiam,

Ireneusz
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

2 lata 9 miesiąc temu - 2 lata 9 miesiąc temu #15678 przez Wojtek Cichecki
Mam wrażenie, iż Ahnenblatt przestał być już rozwijany. Jakiś czas temu korzystałem z niego i nie powiem - do prowadzenia drzewa lokalnie był moim zdaniem jednym z lepszych programów, ale prezentacja tych danych w formie www jaką on oferuje jest... jak by to powiedzieć, mało interesująca i przejrzysta dla oka.

Moikrewni.pl (także kiedyś korzystałem) czyli obecnie MyHeritage byłoby jak najbardziej ok (w FTB prowadzę obecnie swoje drzewo genealogiczne), jednakże posiada ograniczenie wersji podstawowej do 250 osób w drzewie... :(

2 lata 9 miesiąc temu #15679 przez Sebastian Górecki
chyba GRAMPS geni, lub geno pro - kilka lat już do nich nie zaglądałem- eksportował z geda do strony internetowej z fajnym drzewkiem

2 lata 9 miesiąc temu #15680 przez Sebastian Górecki
wujek google pokazuje to

pl.wikipedia.org/wiki/Program_genealogiczny

- kilka lat temu to z 10 programów wypróbowałem z tej listy

2 lata 9 miesiąc temu #15681 przez Kamil Łyko
Zdecydowanie Webtrees. Łatwo można importować z programów w formacie GEDCOM. Do GEDCOMa można dodać ścieżki do zdjęć i łatwo zaimportować na www. Ja korzystam do prowadzenia badań z FTM a następnie wrzucam to na webtreesa.

Jeżeli masz trochę pojęcia o zakładaniu www to nie masz się co zastanawiać.

Tutaj możecie obejrzeć jak to wygląda:
www.kamillyko.pl/genealogia/individual.php?pid=I176&ged=Lyko

Ma mnóstwo ustawień w tym dobre ustawienia jeżeli chodzi o prywatność.

2 lata 9 miesiąc temu #15689 przez Ireneusz Niemczyk
Okazuje się jednak, że Ahnenblatt trochę się rozwija. :)
Mają nową wersję 2.83 - dla chętnych podaję linka do tej strony do pobrania:
www.ahnenblatt.de/abdownl.htm

W mniejszym zakresie korzystam z drzewa Myheritage, do którego przerzucam dane z Ahnenblatt, przez GEDCOM. Myheritage przyjmujące importowanie danych na stronie internetowej Myheritage już sprawia trudności, tj. nie identyfikuje polskich znaków, np. zamiast "ł" mamy "3", a ręczne konwertowanie danych jest irytujące. Dla mnie Myheritage jest mniej atrakcyjne... do momentu poprawienia tego utrudnienia.

Natomiast Myheritage oferuje ciekawą usługę wykonania wydruku drzewa genealogicznego.

2 lata 9 miesiąc temu #15691 przez Szymon Gruca
Jeszcze kilka "naszych" przykładów webtrees w praktyce:
www.rykala.com.pl/
wist.futurehost.pl/wist/
www.gruca.gmedia.pl/

Szymon Gruca | www.gruca.gmedia.pl

2 lata 9 miesiąc temu #15696 przez Sławomir Worwąg
I jeszcze jeden:
www.worwag.pl/webtrees/

Sławek Worwąg
www.worwag.pl

2 lata 9 miesiąc temu #15708 przez Wojtek Cichecki
Witam

Czyli tak, jak myślałem - webtrees... ;-) Jak coś mi się uda stworzyć to pewnie się pochwalę...

2 lata 6 miesiąc temu #17240 przez Ireneusz Niemczyk
Gdyby ktoś bazował na programie Ahnenblatt to informuję, że jest najnowsza wersji 2.86. Podaję link do pobrania:

www.ahnenblatt.com/download.html

Pozdrawiam,

Ireneusz
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

1 tydzień 2 dni temu #30279 przez Wojtek Cichecki
Witam

Odgrzeję jeszcze starego kotleta... ;-)
Po migracji na nowy serwer udało mi się uruchomić webtrees'a. Drzewo prowadzę w FTB. Z niego robię eksport danych do GEDCOM'a wraz z eksportem multimediów. W webtrees'ie importuję tego GEDCOM'a oraz multimedia. U mnie całość tej operacji przechodzi bez problemów i wszystko ładnie działa :) - adres drzewka - jak w stopce.
Skonfigurowałem robots.txt, odblokowałem booty w "Zasady dostępu do witryny" ale mam jedno pytanie techniczne - nie za bardzo wiem jak wygenerować "sitemap" dla mojego drzewa, żeby podać ją Googl'owi. Dokumentacja wiki.webtrees.net/en/Search_Engine_Optim...es_what_is_important jest oparta na jakiejś starszej wersji, bo w nowej nie widzę nigdzie opcji generowania "sitemap", a przykład z linkiem
http://adres.strony/module.php?mod=sitemap&mod_action=generate&file=sitemap.xml
w Readme nie działa ("Brakujący tag XML - Tego wymaganego tagu brakuje. Dodaj go i prześlij ponownie") po podaniu go jako mapę witryny w Search console Google...

pozdrawiam...

1 tydzień 2 dni temu #30283 przez Sławomir Worwąg
Jeśli mogę coś zaproponować: Prowadząc drzewo w FTB zawsze jest ryzyko, że eksport do gedcom nie przeniesie wszystkich danych - FTB operuje na własnym formacie, niektóre informacje nie są kompatybilne z gedcom.
Zawsze wszystkim proponuję moim zdaniem najlepszy program do bieżącej edycji drzewa: genealogyj i jego następcę: ancestris. Jest mało ludzi, którzy po spróbowaniu powrócili do starych programów. Program operuje bezpośrednio na gedcom, więc eksport do każdego innego programu jest bezproblemowy.
Oczywiście nie jest to program idealny, ja osobiście do wyświetlania na stronie www używam webtrees, do drukowania ahnenblatt lub FTB, do generowania książek i raportów Gramps, ale do bieżącej obróbki genealogyj lub ancestris jest niezastąpiony.

Sławek Worwąg
www.worwag.pl

Czas generowania strony: 0.472 s.