Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni

Więcej
8 lata 5 dni temu - 8 lata 5 dni temu #25289 przez J K R
Replied by J K R on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
Nie mam pewności, który akt małżeństwa to jest ten właściwy;
1852 Częstochowa - Zygmunta akt nr33 Jastrzębski Jan oo Szyińska, Muskalska Wiktoria;
1858 Rędziny 15 Jastrzębski Jan oo Meizik Marianna;
1909 Częstochowa - Zygmunta 188 Bartos Jan oo Jastrzębska Petronela;

1761 Wielgomłyny * Zuzanna Magdalena Błeszyńska c. Józef i Stobiecka Marianna;

Nie mam niestety wiedzy czy są tam jakieś zabudowania. Wiem natomiast o istniejących zabudowaniach na terenie Połamaniec tylko czy są aż tak stare tego nie wiem, sto lat być może maja pewno były też przez ten czas wielokrotnie remontowane bo były zamieszkane.

Załącznik Ottonow.jpg nie został znaleziony


Pozdrawiam JKR.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 5 dni temu edycja: J K R od.
The following user(s) said Thank You: Ewa Gajownik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 dni temu #25292 przez Ewa Gajownik
Replied by Ewa Gajownik on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
Witam Pana
Bardzo dziękuję za nowe wiadomości, szczególnie mapka okolic Łojek i Ottonowa jest bardzo ciekawa, czy wiadomo z którego jest roku? Wybieram się latem w te okolice, może to ułatwi mi poszukiwanie folwarku w Ottonowie, który był własnością mojego pradziadka Andrzeja Jastrzębskiego w latach 1869-1893. Widać tam zarysy jakichś budynków, może to zabudowania folwarczne?
Co do aktów metrykalnych – tak, zgadza się pierwszy z nich, to akt ślubu Jana (ur.1811) z Wiktorią Szyińską (ur.1806). Jan był bratem mojego pradziadka Andrzeja (ur.1814) i Józefa (ur.1801), z rodziców Magdaleny Błeszyńskiej (ur.1776) i Józefa Jastrzębskiego (ur.1778), który był ekonomem dóbr niejakiego Kiedrzyńskiego. Czy może były jeszcze inne dzieci z tego małżeństwa?
Pozdrawiam, Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 dni temu #25293 przez Ewa Gajownik
Replied by Ewa Gajownik on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
I druga część mojej wiadomości:
Proszę mi powiedzieć czy ma Pan możliwość sprawdzenia czy mój pradziadek Andrzej Jastrzębski (27.11.1814-7.10.1900) miał prawowitą żonę i zrodzone z nią dzieci? Z aktu zgonu wynika że zmarł jako wdowiec. Wiem że miał troje dzieci z nieprawego łoża z niejaką Ewą Korbelą (Agnieszka ur.1872, Paulina ur.1873 i Józef ur.1877), może informacja że był właścicielem Ottonowa ma tu jakieś znaczenie? Jeśli umiałby Pan odpowiedzieć na moje pytania – będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam, Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 dni temu - 8 lata 3 dni temu #25347 przez J K R
Replied by J K R on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
Witam.
Mapa jest wydana gdzieś koło 1900 r. lecz oparta jest na wydaniu z połowy XIX w.
Z roku 1914 (wydanie) jest następna mapa Ottonowa.

Załącznik Ottonow_1914.jpg nie został znaleziony


Można już na niej zobaczyć folwark i zabudowania łącznie 11 budynków. Zmieniona jest również nazwa rzeki.

Z tego samego okresu jest załączona mapa Połamaniec.

Załącznik Połamaniec.jpg nie został znaleziony



Nie mam na razie więcej informacji na temat Pani protoplasty.
Jak coś ustalę to zaprezentuję.
Skoro Andrzej miał dzieci (3) w dość już zaawansowanym wieku <58 lat to kto wie czy ta Petronela nie ma z nim lub braćmi jakiegoś związku?
Zuzanna to pewno żona Józefa.

Pozdrawiam JKR.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 dni temu edycja: J K R od. Powód: .
The following user(s) said Thank You: Ewa Gajownik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #25456 przez Ewa Gajownik
Replied by Ewa Gajownik on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
Dzień dobry! Bardzo jestem wdzięczna za mapki – dziękuję!
Co do przedstawionych przez Pana Jastrzębskich, to raczej są z innej gałęzi, albo ja nie bardzo umiem znaleźć powiązania, próbowałam na różne sposoby, na razie ich nie dopasowałam do mojego drzewa. Próbuję dywagować – Petronela Jastrzębska brała ślub z Janem Bartosem w 1909r., załóżmy że mogła mieć około 25 lat, czyli urodzona około 1884r., raczej niemożliwe aby jej ojcem był Andrzej, który miał wówczas 70 lat, ani żaden z jego braci, którzy byli starsi od niego. A czy może na podstawie jej aktu ślubu da się ustalić nazwiska i imiona rodziców oraz jej datę urodzenia? Co do Zuzanny Magdaleny Błeszyńskiej ur.1761, można założyć że była siostrą Magdaleny Błeszyńskiej ur.1776, matki mojego pradziadka Andrzeja, gdyż nie są mi znane imiona i nazwisko panieńskie jej matki. Czy ma Pan możliwość sprawdzenia źródłowego aktu urodzenia Magdaleny i ew. Zuzanny, aby ustalić czy rzeczywiście były spokrewnione? Jeśli zadaję zbyt szczegółowe pytania, to przepraszam, nie wiem na ile może się Pan zagłębiać w moją historię…. I tak dowiedziałam się sporo – za co bardzo dziękuję. Pozdrawiam z Wrocławia, Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #25478 przez J K R
Replied by J K R on topic Otonów / Ottonów - dzielnica Blachowni
Witam.
"Wiem że miał troje dzieci z nieprawego łoża z niejaką Ewą Korbelą (Agnieszka ur.1872, Paulina ur.1873 i Józef ur.1877)" więc kilka lat może nie stanowić problemu co do Petroneli. :laugh:

Z aktu ślubu i owszem takie dane o ile są tam zapisane są do ustalenia.

Andrzej urodził się na 1000% w m. Piła 27.11.1814 o godz.08.00 w domu pod numerem pierwszym. Matka miała wówczas 38 lat a ojciec 36, ochrzczony został 01.12.1814 o godz. 07.00 w kościele w Truskolasach.
Akt w załączniku.

Pozdrawiam JKR.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Ewa Gajownik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie