Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32624 przez Robert Olejnik
Poszukuję przodków z rodu mojego nazwiska Olejnik. To dość popularne nazwisko, a nie znam nikogo żyjącego z tego rodu. Dotarłem do dziadka Wacława ur. 1911, zm. 1977, który może pochodzić prawdopodobnie z okolic Radomska, Warszawy (w akcie nr 38 z 1911r. M. st. Warszawy figuruje taka osoba, ale nie potrafię tego sprawdzić) albo Kielc (doszły mnie słuchy, że jakaś rodzina, być może siostra ?cioteczna? mieszka/ła w Masłowie). W Masłowie urodził się mój ojciec Janusz w dniu 24.09.1937. Kiedyś nawet tam pojechałem, ale wyprawa nie natrafiłem na interesujące mnie dane. Dziadek w związku z pracą zmieniał miejsce pobytu - w czasie wojny i krótko po mieszkał w Błoniach k. Warszawy, później w okolicach Wyszkowa, a na koniec w Skierniewicach. To dość popularne nazwisko, a nie znam nikogo żyjącego z tego rodu, dlatego proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś punktu zaczepienia do dalszych poszukiwań.

Pozdrawiam
Robert Olejnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32630 przez Roman Kempa
Replied by Roman Kempa on topic Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911
W 1877r. w Truskolasach zmarła Petronela Olejnik, miała 60 lat, córka Mateusza Skwary, żona Andrzeja Olejnika
The following user(s) said Thank You: Robert Olejnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #32633 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911
czego Pan nie może sprawdzić w tym akcie z Warszawy?
jest przeciez pełna metryka.
Prosze sprawdzić w akcie zgonu czy sa takie imiona rodziców.


troszkę mało danych.Czy zna Pan imie i nazwisko babci?
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.
The following user(s) said Thank You: Robert Olejnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32642 przez Mariusz Jan Kubat
Replied by Mariusz Jan Kubat on topic Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911
Znam potomków Stefana Olejnika z Krzepic. Zmarł w Urlach w latach 60-tych zeszłego stulecia.
The following user(s) said Thank You: Robert Olejnik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32772 przez Robert Olejnik
Replied by Robert Olejnik on topic Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911

Hanna Hofman-Polańska napisał: czego Pan nie może sprawdzić w tym akcie z Warszawy?
jest przeciez pełna metryka.
Prosze sprawdzić w akcie zgonu czy sa takie imiona rodziców.


troszkę mało danych.Czy zna Pan imie i nazwisko babci?


Dziękuję Pani i pozostałym osobom, które odpowiedziały za pomoc. Znam tylko rok urodzenia i śmierci dziadka i miejsce pochówku oraz dokładne dane urodzin i śmierci taty. Babcia miała na imię Eugenia z domu Ornowska. Nie mam dokumentów, ani osób z tej strony rodu, które mógłbym zapytać - nie znam lub nie żyją. Podobno jak znałbym miejsce śmierci dziadka, to mógłbym wystąpić do USC o odpis aktu zgonu. Czy przez parafię związaną z cmentarzem mogę ustalić miejsce śmierci? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnie aktu z Warszawy - już mi go przetłumaczono, jednak nie mam żadnej pewności, że Wacław z aktu to mój dziadek. Musiałbym znać imiona jego rodziców.
Pozdrawiam
Robert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32775 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Olejnik - szukam krewnych dziadka Wacława ur. 1911
w parafii gdzie był pochowany Dziadek powinna być metryka zgonu.Wiele razy dochodziłam do pełnej wiedzy poprzez administracje cmentarzy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie