Ślub Jana Niweckiego i Marianny Pichet

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #43532 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Ślub Jana Niweckiego i Marianny Pichet
Co jakiś czas od paru lat staram się poznać losy Jana Niweckiego i Marianny Pichet. Udało mi się wyśledzić ich wędrówki, urodzenia dzieci oraz zgony. Natomiast nie mam pojęcia, gdzie mogli zawrzeć związek małżeński. Gdyby komuś z forumowiczów udało się kiedyś trafić na ich ślub, to byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje.

Narodziny dzieci Jana i Marianny:
1839 - Szczepan urodzony w Halembie (parafia Kochłowice)
1843 - Marianna urodzona w Halembie
~1845 - Franciszka urodzona najprawdopodobniej we wsi Paniowy (parafia Bujaków)
~1847 - Anna urodzona w Piekarach Śląskich
1850 - Antoni urodzony we wsi Wysoka (parafia Chruszczobród)
1851 - Piotr urodzony we wsi Wysoka
1853 - Karolina urodzona we wsi Wysoka
1856 - Julianna urodzona we wsi Wysoka
1861 - Piotr urodzony w Stradomiu (parafia św. Zygmunta)

Jan Niwecki urodził się około 1820 roku, a zmarł 31 marca 1879 roku w szpitalu częstochowskim. Nie podano miejsca jego urodzenia i rodziców.
Marianna Niwecka z Pichetów urodziła się około 1812, a zmarła w Zaciszu 19 lutego 1892. W akcie zgonu zapisano, że urodziła się w Zaciszu.

Ostatnio przyjrzałem się rodzinie Niweckich z Koziegłów i jest bardzo prawdopodobne, że mój Jan Niwecki jest tożsamy z Janem Nepomucenem urodzonym 13 maja 1821 roku. Ponadto w 1854 roku w Częstochowie pojawia się Piotr Dominik Niwecki, który jest bratem Jana Nepomucena. Niestety mój Jan i Piotr Dominik nie pojawiają się u siebie w metrykach, więc nie mogę potwierdzić tego powiązania.
The following user(s) said Thank You: Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu #44187 przez Magda Gwiazda
Spis ludności was created by Magda Gwiazda
Dzień dobry.

Poszukuję informacji na temat spisu ludności stałej Rokitna Szlacheckiego. Z wpisu w książeczce paszportowej mojego prapradziadka Leona Wijasa wynika, że był w tymże spisie umieszczony. Nie umiem powiedzieć dokładnie kiedy był ten spis zrobiony. Daty graniczne to 1856 r. (data jego urodzenia) - 1903 (data wydania książeczki). Wiem, że od lat 80 XIX wieku przebywał / mieszkał w Warszawie. 

Magda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #44188 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Spis ludności
 Spisy z naszego regionu są dostępne w Genbazie ale to lata 1790-1791.
Rokitno Szlacheckie należało do parafii w Ciągowicach. Często szukam w tej parafii ale nigdy nie spotkałam się z tym nazwiskiem.  Czy Leon Adam Wijas urodzony w 1856 r. w Piekoszowie to może być pani 2xpradziadek? I co miał wspólnego z Rokitnem Szlacheckim? Jeśli służył w dworze rokickim to w AP Katowice są akta rodziny Poleskich i tam są nazwiska służby i mieszkańców. Proszę popatrzeć.

B. Szwarcer
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 5 miesiąc temu - 1 rok 5 miesiąc temu #44193 przez Magda Gwiazda
Replied by Magda Gwiazda on topic Spis ludności
Dziękuję za odpowiedź. Tak, to mój 2xpradziadek. Leon urodził się w Rykoszynie parafii piekoszowskiej, który należał do Wincentego Świdłowskiego. Ustaliłam, że kiedy rodzice Wincentego zmarli, jego opiekunem prawnym został Józef Poleski. Wincenty sprzedał Rykoszyn w 1870 r., i "przepadł jak kamień w wodę". Nie mogę go namierzyć.
Z niejasnych dla mnie powodów Leon stał się mieszkańcem Rokitna. Nie wiem też jak długo nim był, ponieważ jak pisałam wcześniej, od lat 80 XIX w. przebywa już stale w Warszawie jako urzędnik.
Na stronach archiwów trwają prace konserwacyjne, jak tylko zasób będzie dostępny zajrzę do dokumentów Poleskich jeszcze raz. Z tego co pamiętam, jak zaglądałam kiedyś nie zauważyłam Leona, ale może coś ominęłam.
Mam jeszcze w planie zajrzeć do zespołu "Komisarz do Spraw Włościańskich Powiatu Będzińskiego", a dokładnie do Rokitna, ale to już na miejscu w AP.

Magda
Ostatnia1 rok 5 miesiąc temu edycja: Magda Gwiazda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 4 tygodni temu #44992 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Ślub Jana Niweckiego i Marianny Pichet
Jan to rowniez moj przodek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie