Pilśniakowie/Piśniakowie z Kamienicy Polskiej i Kostrzyny/Starokrzepic

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45066 przez Hanna Stochnialek
Znalazłam! Jakub Pilśniak zmarł w 1918 r. w Podłężu, parafia Przystajń. W akcie ślubu któregoś z dzieci było (błędnie) napisane, że już nieżyjący, i to mnie zmyliło. Pozostawił wdowę Katarzynę z Wiechów, więc to musi być on. Urodził się w Starokrzepisach, pracował w kopalni rudy w Kostrzynie, co najmniej w 1892 r., a może wcześniej, przeniósł się z całą rodziną do Kamienicy Polskiej. Jego syn Franciszek zostaje w Kamienicy Polskiej, drugi syn Piotr wyprowadza się do Częstochowy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45067 przez Witold Strąk
Proszę podać datę śmierci, zapiszę w genealogii Kamienicy Polskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45068 przez Witold Strąk
Mam jeszcze Walentego Piśniaka (Pilśniaka) - geno.wistek.pl/kp/index.php?route=%2Fkp%...nty-Pilsniak-Pisniak
Czy może być powiązany rodzinnie z Jakubem?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45069 przez Hanna Stochnialek
Jakub Pilśniak zm. 30 sierpnia 1918 r. w Podłężu , par. Przystajń. W Podłęzu urodziła się jego żona, więc zakładam, że wrócili na starość do jej rodzinnego gniazda. Ona zmarła 3 września 1918 r., trzy dni później, więc pewnie była to jakaś choroba zakaźna. No chyba że jakieś działania wojenne.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45070 przez Hanna Stochnialek
Jeszcze nie wiem. Jestem przekonana, że tak, ale jeszcze nie mam potwierdzenia w dokumentach. Starokrzepice z tych lat nie są zindeksowane, więc będe musiała pogrzebać w skanach, a to wymaga czasu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 tydzień temu #45073 przez Hanna Stochnialek
Walenty urodził się w Kostrzynie, parafia Starokrzepice, 8.2.1867 r. z Jana Pilśniaka mającego lat 35 i Wiktorii z Widerów lat 25.
Poland, Częstochowa Roman Catholic Church Books, 1226-1950; familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X-CN9...62790701%2C362795901

Szukałam ich aktu ślubu w Starokrzepicach, ale nie znalazłam jak dotąd.  

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie