Suda, Lisiecki, Langierowicz

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #45134 przez Piotr Kmiecik
Suda, Lisiecki, Langierowicz was created by Piotr Kmiecik
Dzień dobry,
genealogią zajmuję się już ładnych kilka lat - ale do tej pory głównie w Wielkopolsce i trochę w Małopolsce. Ale w końcu zagnało mnie i pod Częstochowę - oto więc jestem :-)

nazwiska których szukam to wymienione już w tytule Suda, Langierowicz i Lisiecki. Poniżej w olbrzymim skrócie mój stan wiedzy, być może znajdzie się ktoś, z kim będę mógł wymienić się informacjami :-)

Problem największy z Lisieckimi: Zofia Lisiecka ur. w 1854 r. w Przystajni, w 1878 wzięła ślub z Michałem Sudą. Tu zaczynają się i kończą moje wiadomości, w dodatku nijak nie wiem, jak szukać.

O Sudach wiem nieco więcej, zaczynają się od urodzonego w Oleśnie Franciszka (wziął ślub z Katarzyną Marczyk, wiem o dwóch synach: Michał ur. 1856 i Piotr ur. prawdopodobnie 1862). Mieszkali w Częstochowie, bardzo mocno związani z PPS-em. Tu kolejna zagadka, bo syn Michała Stanisław (ur. 14.4.1894 w Woli Hankowskiej) w swoim życiorysie wspomina o rozstrzelanych braciach ciotecznych Władku i Janie Bębnach (lub Będkach - nazwisko napisane niezbyt czytelnie), mieszkających przy ul. Ogrodowej w Częstochowie. Rozstrzelanie musiało nastąpić przed 1913 rokiem i prawdopodobnie miało związek z działalnością P.P.S. - jednak nic więcej nie udało mi się ustalić.

I jeszcze Langierowicze. Zaczyna mi się od Konstantego urodzonego w Praszce w 1798 roku, a kończy na Marii, urodzonej w Częstochowie 17.3.1897. 19.5.1919 wyszła za mąż za Stanisława Sudę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu - 9 miesiąc 2 tygodni temu #45139 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Suda, Lisiecki, Langierowicz
MICHAŁ SUDA syn Franciszka i Katarzyny Marczak urodził się w Przystajni w 1859 r. akt 126, skan 49. Ożenił się z Zofią ,jak Pan pisał w1878 akt 10. Zofia urodziła się w Przystajni , w akcie ślubu ma zapisane 24 lata ( czyli urodzona 1854), córka Wiktorii Leśniak.
W Genetece są dzieci Michała i Zofii.
Proszę też dokładnie przeszukać naszą wyszukiwarkę nazwisk. Skany aktów z Przystajni są na Familysearch a także w szukajwarchiwach.
 

B. Szwarcer
Ostatnia9 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Barbara Szwarcer od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 miesiąc 2 tygodni temu #45141 przez Piotr Kmiecik
Replied by Piotr Kmiecik on topic Suda, Lisiecki, Langierowicz
Cały problem z Sudami mam taki, że oni mi się rozpełzli po trzech województwach (między Ostrowem Wlkp., Olesnem i Częstochową plus wsie pobliskie do wszystkich trzech miast). W sumie będzie tego ze 150km, ale jakoś tak pechowo, że nie mogę ich poogarniać.

Ale generalnie od strony metryk mam to jakoś połapane. Natomiast bardzo mało o nich wszystkich wiem mimo wszystko - trochę więc liczę na to, że może znajdzie się ktoś ze wspólnymi korzeniami - i uda się dogrzebać nieco więcej informacji :-)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie