Pińczyce

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #45301 przez Marzena Gajdziak
Pińczyce was created by Marzena Gajdziak
Witam serdecznie
Mam pytanie
Zbieram materiały do książki aby zachęcić do odwiedzenia Pińczyc przez turystów .

Z tego co wiem to Pińczyce to wieś która podlegała pod konkretne rody szlacheckie , jeśli ktoś wie jakie i w jakich latach podlegała ta wieś to proszę o wiadomość wiem o Mikołaju Mirzowskim ale wiem że wieś przechodziła z rąk do rąk przez lata, grobowiec jest koło kościoła a dworek to obecna plebania ,

Wiem  że w 1410 roku jak król Władysław II Jagiełło szedł na Grunwald to odpoczywał w tej wsi z wojskiem , nieopodal w miejscowości Koziegłowy był zamek koziegłowskich gdzie król był częstym gościem i Krystyna z Koziegłów herbu Lis gdzie król był częstym gościem .

Czy ktoś pamięta np czasy wojny jaka tam armia była bo wiem że panowie urodzeni koło 1900 roku zgłaszali się do WKU do Częstochowy. Ale pużniej panowie gdzie się zgłaszali do WKU I gdzie byli kierowani . Z moich informacji to jeden pan z Pińczyc ur ok 1934 roku był Dolmierzem a inni panowie , kto co pamięta z opowiadań dziadków i pra dziadków .

Interesuje mnie historia Pińczyc
jeżeli nie chcecie tu pisać to proszę o wiadomość na priv to podam mojego e-maila 

Ciekawi mnie też czy podczas wojny szło przez pińczyce albo obok Pińczyc jakieś wojsko lub czy był front walk podczas wojny albo w pińczycach albo obok szedł jakiś front walk podczas jakieś wojny czy 1 czy 2 wojny światowej albo wojny Polsko Bolszewickiej czy inne walki zbrojne .

Interesuje mnie reż szlachta z tej miejscowości . Jak pierwotnie wyglądał dworek szlachecki jeżeli sie zachowały zdjęcia jeżeli nie to z opowiadań jak wyglądał ten dworek . Bo sąsiednie Żelisławice miały dworek szlachecki i z opowiadań osób co pamiętały dworek udało mi się całkowicie odtworzyć worek szlachecki . Dlatego pytam Państwa czy ktoś pamięta . Może potomkowie dawnych właścicieli coś powiedzą o historii tej wsi . Jeżeli to nie problem to jak państwo będziecie opisywać dawnych właścicieli to proszę jak będziecie podawać herby o wstawienie zdjęcia tego herbu .

Dziękuje za pomoc .
W razie niejasności wyjaśnię .
Pozdrawiam

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #45302 przez Dorota KDorota

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie