Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia

Więcej
16 lata 2 miesiąc temu #367 przez Elżbieta Lipińska
Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia was created by Elżbieta Lipińska
Nazwisko(a): Nowakowski/a, Witkowski/a, Smaczny/a
Miejsce(a): Bieniec, Pątnów, Łaszew, Przywóz, Mierzyce, Wieluń

Szukam informacji o przodkach mojej prababci Bronisławy Nowakowskiej (po mężu Smaczna), która przyszła na świat w 1895 roku w Bieńcu koło Wielunia. Jej tato miał na imię Józef a mama Teofila ( z domu Witkowska). Prababcia miała trzech starszych braci: Jana Nowakowskiego, Tadeusza Nowakowskiego i Piotra Nowakowskiego (służył ponad 20 lat w carskiej armii). Jeden z nich (chyba Jan) miał żonę o imieniu Zofia, mieszkali w Wieluniu i mieli aż dwanaścioro dzieci! Po prawie stu latach pewnie prapraprawnuków jest znacznie więcej. Liczę na to, że odezwą się jacyś potomkowie Józefa i Teofili Nowakowskich z Bieńca koło Wielunia. Wiem, że część ich potomków wyjechała do Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Warszawy, Bydgoszczy i Torunia. Dodam także, że część potomków i Teofili i Józefa może mieć piegi i złote włosy:).

Szukam również jakiejkolwiek informacji o przodkach Jana Smacznego, który także urodził się w Bieńcu koło Wielunia w 1895 roku. Jego rodzicami byli Wawrzyniec i Józefa Smaczni (szukam informacji o nich - nie wiem czy pochodzili z tamtych okolic, zmarli bardzo wcześnie - na pewno przed rokiem 1905.). Wawrzyniec miał brata Grzegorza Smacznego, który mieszkał w Działoszynie. Jan Smaczny miał siostrę Domicelę (po mężu Janik), która miała dwóch synów: Lucjana i Wincentego.

Szukam też wiadomości o Aleksandrze (Aleksym) Jarząbku, który przed drugą wojną światową był leśniczym lub gajowym (a może jeszcze innym pracownikiem lasów) w okolicach Wielunia. Jego matka miała chyba na imię maria a siostra Stanisława. Być może naprawdę nazywał się nie Jarząbek a Jarząb. Po wojnie wyjechał prawdopodobnie na Śląsk, chyba do Katowic.<br><br>Edytowany przez: lipinska, w: 2008/02/19 20:26

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #1221 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Odpowiedź: Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia
Nazwisko Smaczny występuje w rejonie Częstochowsko- wieluńskim od dawna. W moim drzewie geealogicznym jest niejaka Marianna Smaczna ur ok. 1760 zmarła 1848 w Kłobucku jako żona Franciszka Wierusa.
Franciszek Wierus był prawdopodobnie jej drugim męzem. Pierwszy nazyywał się Lizoń.
pozdrawiam Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1383 przez Dariusz Laskowski
Replied by Dariusz Laskowski on topic Odpowiedź:Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia
Witam,

Przeglądałem ostatnio mikrofilmy z parafii Kadłub 9wsie Kadłub, Popowice i Grębień) i wszystkie te nazwiska występowały-Nowicki, Smaczny oraz Jarząbek.
Jeżeli chodzi o nazwisko to na 90% pamiętam,że był tam ślub chyba syna imię Józef a mama Teofila ( z domu Witkowska)-kojarzę to, gdyż szukałem między innymi nazwisko Nowak (więc sprawdzałem też nowakowskich) :)
W razie czego proszę o kontakt na meila dl3@wp.pl
Pozdrawiam Darek Laskowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1404 przez Elżbieta Lipińska
Replied by Elżbieta Lipińska on topic Odpowiedź:Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia
Będę wdzięczna za każdą najmniejszą wzmiankę o moich przodkach. Pozdrawiam E.L.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2288 przez Stanisław Kabziński
Replied by Stanisław Kabziński on topic Odpowiedź:Nowakowski, Smaczny, Jarząbek - okolice Wielunia
Witam.
Dopiero teraz znalazłem chwilkę, by przejrzeć nasze wspaniałe forum.Nazwiska Nowakowski i Smaczny są w moim drzewku. Są to osoby związane z DZIAŁOSZYCAMI. Niestety nie drążyłem historii osób o tych nazwiskach i trudno mi coś więcej powiedzieć na ich temat. Pamiętam, że Wawrzyniec Smaczny występuje w jakimś akcie jako świadek, ale czy jest to ten z Pani drzewka nie wiem, bo historia mojej rodziny w Działoszycach to lata 1750 do 1900. Imiona wymienione przez Panią też podpowiadają mi, że być może to ta sama rodzina ( Domicella, Wawrzyniec, Jan ), ale stwierdzić nie mogę na 100%. Proponuję by zajrzała Pani na strony: www.przodkowie.com Są tam indeksy małżeństw z Działoszyc.
Pozdrawiam Stanisław Kabziński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie