szukam- Bukała

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10016 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic szukam- Bukała
Niewiem czy już masz ale właśnie znalazłem akt małżeństwa Mieczysława Bukały i Barbary Barwaniec.
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12886...=M979-SXS:n788293447

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10073 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic szukam- Bukała
Dziękuję bardzo. Nie wiem dlaczego ale na początku poszukiwań nie przyszło mi na myśl o tym akcie. Będąc w okolicach Żytna za wiele się nie dowiedziałem. Jednakże zawsze szukałem grobu Stanisława Bukały na cmentarzu w Żytnie, a bodajże w tamtym tygodniu dotarło do mnie, że cmentarz znajduje się także w Rędzinach. Czy wie ktoś może od kiedy był on używany?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #19052 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic szukam- Bukała
Dziś podkusiło mnie, żeby przejrzeć akta zgonów w Częstochowie i znalazłem dwójkę dzieci Stanisława i Ludwiki. Odnalazłem, także ich akt ślubu. Przez cały rok szukałem wszędzie, tylko nie tu :) Bardzo prosiłbym o przetłumaczenie aktu, gdyż nie wszystko jestem w stanie odczytać. O ile się nie mylę mój przodek, był też moim imiennikiem? :)

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12886...,363915201,362568801

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #19054 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic szukam- Bukała
Nr 64. Częstochowa. Działo się w mieście Częstochowa, Parafii św. Barbary, dnia 9/22.07.1906 r ., o godzinie 5:00 po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków Jana Jędrzejkiewicza, lat 40 i Franciszka Okwieta, lat 33 obu robotników dniówkowych, w Częstochowie zamieszkałych, zawarto dzisiaj ślub kościelny między Stanisławem Bugałą, kawalerem, robotnikiem dniówkowym, lat 24, synem Kacpra i Józefy urodzonej Bancerek, małżonków Bugałów, urodzonym we wsi Łazów, noworadomskiego powiatu, w Częstochowie zamieszkałym

I Ludwiką Bąbką, panną, robotnicą dniówkową, lat 20 , córką żyjącego Michała i zmarłej Magdaleny urodzonej Dobosz, małżonków Bąbków, urodzoną we wsi Łazów, noworadomskiego powiatu, w Częstochowie zamieszkałą. Ślub poprzedziły trzy zapowiedzi przedślubne w tutejszym parafialnym kościele, w dniach 25.06/8.07., 2/15 i 9/22.07. tegoż roku. Nowożeńcy oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. Ślub udzielił ks. Wacław Gajzler, tutejszy wikary. Pozwolenie na ślub panny młodej otrzymano ustnie od ojca. Akt ten obecnym niepiśmiennym przeczytany i tylko przez nas podpisany został

"Uciekł" mi ten wątek (a teraz się odnalazł), dlatego zamieściłam tłumaczenie w zakładce Tłumaczenia. W sumie, to pomoże w dalszych poczynaniach tłumaczeniowych. W metryce, zapis Pana nazwiska brzmi Bugała.
Ostatnia8 lata 11 miesiąc temu edycja: Elżbieta Kowalska od.
The following user(s) said Thank You: Kacper Bukała

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #19055 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic szukam- Bukała
Serdecznie dziękuję! Wreszcie udało się przełamać, tą barierę. Czas zabrać się za poszukiwanie metryk z Żytna.

Pozdrawiam, Kacper

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie