Ewangelicy z Czarnego Lasu

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10018 przez Wojciech Okoń
Ewangelicy z Czarnego Lasu was created by Wojciech Okoń
Proszę o podpowiedź gdzie odnajdę ewangelickie akty zgonu z Parafii Biała (miejscowość Czarny Las) z roczników powyżej 1852 roku. Mam wrażenie, że dla Parafii Biała w dostępnych skanach na stronach Family Search w tym okresie brakuje już zapisów dotyczących osób o wyznaniu ewangelickim. Jeszcze jedno, czy spotkał się ktoś z Państwa ze spisem mieszkańców z Czarnego Lasu pochodzącym z XIX wieku?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10022 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Ewangelicy z Czarnego Lasu
Panie Wojciechu!

Te akta są w Archiwum Państwowym w Częstochowie.

a.gov.pl/sezam/pradziad.php?l=pl&mode=showopis&id=2022&miejscowosc=cz%EAstochowa

Pierwotną parafię ewangelicką w Czarnym Lesie na początku XX wieku przeniesiono do Częstochowy, w ślad za tym przeniesiono również księgi.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

P.S. Nie wiem czy były digitalizowane

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10030 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Ewangelicy z Czarnego Lasu
Dzień dobry,

Nie wiem czy księgi zostały zdygitalizowane. Na pewno jednak nie były mikrofilmowane w latach 80 gdyż znajdowały się wtedy jeszcze w kancelarii parafialnej a nie w AP.
Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Częstochowie istnieją od 1846 roku. Jednak jeszcze w latach 50-tych XIX wieku niektóre wpisy dot. ewangelików można znaleźć w Par Biała (zwłaszcza rodziny katolicko-ewangelickie). Wpisy przed 1846 roku pojawiają się też w parafii ewangelickiej w Weluniu.
Zajmuję się tymi księgami od kilkunastu lat, nie natrafiłem na spis ludności.
Proszę o kontakt, może mamy zbieżne zainteresowania w Czarnym Lesie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie