szkop

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13305 przez Małgorzata Skop
szkop was created by Małgorzata Skop
Witam Państwa
Szukam moich przodków o nazwisku Szkop .
Moja prababcia urodziła się w Koziegłowach -Konstancja Szkop
Jej dziadek i babcia pochodzili z miiejscowości Rudniki Wielkie -
W kwartalniku Korzenie odnalazłam 2 artykuły pt:
Hajnrychowie i Szkopowie - rozmowa z p. Wacławą Cabant - chciałam zakupić te archiwalne numery NR75 4/2010, NR74 3/2010 niestety brak odpowiedzi na mejla....Czy jest jeszcze jakaś szansa na dotarcie do zawartych tam treści?

I jeszcze jedno pytanie czy możliwe było zawieranie małżeństwa pomiędzy bliskimi kuzynami rok mniej więcej 1900....i ewentualnie jakie skutki wywoływało w rodzinie - wykluczenie?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13309 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic szkop
Babcią Wacławy(z Hajnrychów) Caban była Aniela z Frochów Szkop, żona Józefa. Józef służył w wojsku carskim (a jego ojciec był młynarczykiem). Młyn "na Właśnie" należał do Morawców z Rększowic, potem w posiadaniu Nowaków (z tej rodziny pochodziła moja babcia).
Pani Wacia nie pamięta, by mówiono o nim "młyn Szyja", ale wszystko wskazuje, ze znajdował się w tym samym miejscu.
Być może powstał na miejscu znanej ze źródęł historycznych kuźnicy Andrzeja Swanka.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Skop

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13310 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic szkop
Proszę skontaktować się Pawłem Frochem - powinien mieć Szkopów w drzewie genealogicznym.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Skop

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13311 przez Anna Hołubiczko
Replied by Anna Hołubiczko on topic szkop
Interesowałyby mnie informacje o Hajnrychach. Ja jestem z nimi w XIX wieku i nie znam za bardzo ich potomków współczesnych oprócz mojej linii. Czy wspomiani Hajnrychowie są jakoś związani z Masłońskiem?
Anna Hołubiczko

Poszukuję: Hołubiczko, Weese, Heinrich, Łagodziński, Brust.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Skop

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #13320 przez Miro
Replied by Miro on topic szkop
Ja mam przodków o nazwisku Szkop (Skop, Szkopińska) w parafii Woźniki w XVIII wieku.
Co do małżeństw między spokrewnionymi, to zależy od stopnia pokrewieństwa. Zdarzało się, że małżonkowie mieli wspólnych dziadków (a więc byli ciotecznym rodzeństwem).
Ostatnia10 lata 2 tygodni temu edycja: Miro od.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Skop

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #13322 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic szkop
Pani Małgorzato !
Nie Rudniki Wielkie tylko Rudnik Wielki. Ród Szkopów o ile pamiętam pojawił się po raz pierwszy w tej miejscowości (w moich notatkach) ok 1860 roku. Szkopowie byli sąsiadami Hurasów (dwa domy dalej). Mieszkali na pograniczu Rudnika Wielkiego i Rudnika Małego. To ostatni dom we wsi. Osobiście znałem św. pamięci Józefa Szkopa pięćdziesiąy lat starszego przyjaciela.. Jego rodziców nie pomnętem - ale do ustalenia.Pozdrawiam. HF
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Skop, Agnieszka Bad

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie