szukam informacji o dalszych losach: Józef Niemczyk, ur. 1878, Radostków, syn Franciszka i Tekli Witkowskiej

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13750 przez Ireneusz Niemczyk
Tegoż Józefa Niemczyka syn Franciszka i Tekli Witkowskiej "okryłem" niedawno, ale tylko jego chrzest (1878).

Z przekazów ustnych żyjące seniorki Rodu wiedzą jedynie, że Józef Niemczyk nie osiedlił się w Radostkowie, ale wyprowadził się "do miasta". Moje pierwsze poszukiwania w Częstochowie nie dały żadnych śladów u św. Zygmunta ani św. Barbary - śluby i chrzty dzieci. Zabrałem się do przeszukiwania rejestrów rocznikami aktów tychże parafii, ale wiele rejestrów nie zeskanowano. Czy ktoś z Forumowiczów ma rejestry i może sprawdzić dane czy jest w posiadaniu wpisów o tymże Józefie Niemczyku?

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13752 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Może to będzie ślad ? Profesor Władysław Niemczyk z Kłobucka.Niestety już nie żyje.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13759 przez Ireneusz Niemczyk
Dziękuję!
Wieczorem rzucę się do przeglądania Kłobucka.

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13760 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Żona Profesora żyje i mieszka w Kłobucku.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13761 przez Ireneusz Niemczyk
Znalazłem chwilę i rzuciłem okiem na familysearch, ale niestety Kłobuck nie sięga do lat 1900 zbytnio. Znalazłem akty ślubów 1900-1902 i może tutaj coś się pojawi ze ślubem Józefa - wówczas miałby 22 do 26 lat. Z aktami chrztów jest jeszcze gorzej.

Czy wiadomo ile lat mógł mieć Władysław Niemczyk? Metoda "na oko" jest zawodna.

Pozdrawiam,
Ireneusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13762 przez Ireneusz Niemczyk
Już mam trochę informacji. Profesor Władysław Niemczyk pochodził ze strony Wadowic / Andrychowa. Jego ojcem był Jan.

jeszcze jest jeden sugerowany ślad w Kłobucku - już nieżyjąca Pani, która była lekarzem.

Nie mam aż tak mocno rozpracowanych Niemczyków, żeby mieć powiązania z Wadowicami, czy Bielsko-Białą, czy Leżajskiem, gdy jest spore skupisko Niemczyków.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie