Zaleski (vel Zalewski), Malatyńska - szukam

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14622 przez Barbara Pepłowska
Zaleski (vel Zalewski), Malatyńska - szukam was created by Barbara Pepłowska
Szukam jakichkolwiek informacji o moim pradziadku Władysławie Zaleskim (vel Zalewskim)urodzonym ok. 1840 roku (nie wiem gdzie).
Wiem natomiast, że był dwukrotnie żonaty. Po raz drugi, w 1888 z Maryanną Matyldą Malatyńską (moją prababką, która zmarła w Częstochowie w 1926 roku.
Odnalazłam także akt urodzenia jego syna (mojego dziadka) Jana Anastazego(1890 r) w Mieleszynie pow. wieruszowski. I z tego aktu dowiedziałam się, że Władysław był w tamtym czasie borowym we wsi Mieleszyn. Możliwe, że miał brata Antoniego, bo w akcie urodzenia pojawia się jego nazwisko, jak ojca chrzestnego.
Ktokolwiek wie cokolwiek - bardzo proszę o wiadomość!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14627 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Zaleski (vel Zalewski), Malatyńska - szukam
Pani Barbaro, pewne informacje mogą zawierać archiwa Lasów Państwowych. Borowy, to odpowiednik gajowego, czasami leśniczego. Mieleszyn leży w granicach zasięgu Nadleśnictwa Przedborów. Pozostałe informacje na prv. Pozdrawiam - Elżbieta
The following user(s) said Thank You: Barbara Pepłowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14628 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Zaleski (vel Zalewski), Malatyńska - szukam
Podaję link do strony Leszka Pręcikowskiego, który para się historią min. Słowian i może być pomocny, nie tylko Pani Barbarze: leszekprecikowski.friko.pl/index.htm
The following user(s) said Thank You: Barbara Pepłowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie