rodzina Kierat + Kolebacz

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14722 przez Michał Urbaniak
rodzina Kierat + Kolebacz was created by Michał Urbaniak
Dzisiaj wprowadziłem do drzewa nowe nazwisko - Kierat. Odkryłem, że jedna z córek moich przodków - Małgorzata Jelonek (córka Józefa i Małgorzaty z Gruców) w 1812 poślubiła Jakuba Kierata. Mieszkali w Borze i Ługach. Małgorzata zmarła w 1839, dwa lata później Jakub poślubił Wiktorię Jelonek z Radziochów i sam zmarł w 1843.

Jakub i Małgorzata mieli następujące dziec

- Tomasza i Pawła (zmarli w dzieciństwie)
- Jana - ur. w 1813, poślubił Juliannę z Paprotnych - mieli m.in. zmarłe w pierwszych latach życia dzieci: Katarzynę i Antoniego. Zmarł prawdopodobnie po 1854 (do 1867 nie znalazłem aktu zgonu).
- Agnieszkę, która w 1834 wyszła za Mateusza Kolebacza - nie wiem nic o ich ewentualnych dzieciach
- Piotra (zmarł prawdopodobnie po 1867), nie wiem, czy był żonaty
- Mikołaja (ur. 1834 - nie wiem, co się z nim stało później).

Zakładam ten temat, bo może ktoś ma tych ludzi w swoim drzewie i te informacje mogą okazać się przydatne - a może i ktoś uzupełni moje wiadomości.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14725 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic rodzina Kierat + Kolebacz
Kieratowie to przypuszczalnie stary rod mlynarzy "Woda zw. Liswarcie posiada dopływ Bieszczę i stanowi na pewnym odcinku granicę m. → Krzepic p. 2a; 1558 starosta krzep. ma w Krzepicach młyn na L.; wójt krzepicki ma m.in. młyn z foluszem na L., łąki nad potokami wpływającymi do rz. [L.] i prawo łowienia ryb w L. od strony m. → Krzepice p. 4b; 1564 nad rz. L. 2 młyny zamkowe pod m. Krzepice, 3 młyny: Dria, Kochmarek i Kierat w Rębielicach Król., młyn o 2 kołach w Dankowicach, wieś Starokrzepice (LK 2 s. 5-7, 10 -12); 1564-5 zamek Krzepice stoi pośrodku łęgu rz. L. (AS rps 19 s. 224); 1588 młyn nad rz. L. w → Krzepicach p. 2b; 1590 zamiana młyna Lutrowskiego na terenie wsi Sosnieszów na młyn Gliziński nad rz. L. na terenie Miedźna, → Krzepice p. 2b (Kopiarz krzepicki k. 72, 340); 1592 Zygmunt III zezwala Janowi Woszczynie na zrzeczenie się dożywocia na młynie pod zamkiem krzepickim nad rz. L. na rzecz br. Stanisława (Katalog dok. BCzart. 2, nr 1123)."

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie