Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28253 przez henryk gierlik
The following user(s) said Thank You: Mirosława Krzyżanowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Mirosława Krzyżanowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28260 przez Mirosława Krzyżanowska
Replied by Mirosława Krzyżanowska on topic Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar
Hm , ciekawe,ciekawe ,no i znowu mam co szukać :)
Jeszcze raz dziękuję.

Mirosława Krzyżanowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28310 przez Barbara Furs
Replied by Barbara Furs on topic Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar
Witam. Siostra mojego prapradziadka Emilia Łuczycka wyszła za mąż w 1854 r. za Ignacego Arwaja, wdowca, syna Józefa i Wiktorii z Drutasiewiczów. W genetece pojawiają się te osoby, ale nic z tego dla mnie na razie nie wynika. Zainteresowało mnie to szczególnie z tego powodu, że również rodzeństwo Emilii -czyli mój prapradziadek Ludwik i kolejna siostra Antonina miało małżonków o "dziwnych" nazwiskach: żoną Ludwika była Joanna Basholdery (wg legendy rodzinnej Węgierka), a mężem Antoniny- Antoni Siedmiogrodzki. Nie wiem, czy to przypadek, czy też te nazwiska ( rodziny) coś łączy, ale jeśli tak, to sugerowałoby to szukanie na południu (?) Ojciec tego rodzeństwa czyli mój 3xpradziadek pracował jako rządca w różnych miejscowościach z terenów obecnego woj. kieleckiego i krakowskiego (generalnie - Królestwo ), dlatego 2 z tych ślubów miały miejsce w Przemykowie i Nasiechowicach ( parafiach panien młodych), natomiast metryki ślubu mojego prapradziadka niestety nie odnalazłam i nic nadal nie wiem o Joannie. Mam kilka roboczych hipotez - jedną z nich są korzenie węgierskie, lub wręcz cygańskie ( bo Sintowie to Cyganie) tych 3 rodzin, przybyłych na ziemie polskie kilka pokoleń wczesniej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Mirosława Krzyżanowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28374 przez Mirosława Krzyżanowska
Replied by Mirosława Krzyżanowska on topic Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar
Witam Pani Barbaro ,
dziękuję za kilka dla mnie całkiem nowych informacji. Arwey / Arwaj jest tak rzadkim w Polsce nazwiskiem ,że pokusiłabym się o tezę że musieli mieć wspólnego przodka. Dotychczas w moich poszukiwaniach nie trafiłam na nazwiska Łuczycka czy Drutasiewicz . Moi Arwajowie jak dotychczas udało mi się zlokalizować od ok. 1800 r. pojawiają się w okolicach Korytno / Bąkowa Góra. Znalazłam jednak mały zapis ,że jedno dziecko urodziło się w parafii Jędrzejów i tutaj ciekawy może okazać się trop dot. Nasiechowic. Ja też cały czas mam wrażenie ,że oni przyszli i osiedlili się na południu Polski. Mój przodek w linii prostej Jan Arwaj miał żonę Petronelę Kubicz ur. ok. 1780 i znalazłam zapis iż urodziła się ona w krakowskim. Jeśli trafię na trop Pani rodziny to dam znać.
Pozdrawiam serdecznie
Mirosława Krzyżanowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #35697 przez Artur Wilk
Replied by Artur Wilk on topic Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar
Pani Mirosławo,
od ostatniego postu minęło sporo czasu ale do rzeczy. Moi  przodkowie to Michał Arwaj zm. 1801 r we wsi Kalina Wielka, jego żoną była Anna zd.??. Ich synem był Michał Arwaj ur. 3.12.1798 w tejże Kalinie Wielkiej, jego żoną była Rozalia zd. Groszek vel Groszczyk urodzona 23.07.1804 w Silnicy, wtedy parafia Żytno, powiat Radomski woj. Kaliskie. Ich synem był Walenty Arwaj ur. 07.02.1827 r. w Wólce Paprotnej parafia Pilczyca, zm. 12 mar 1903 we wsi Jakimowice parafia Lipa. Jego żoną była Marianna zd. Mariańczyk która zmarła 2 list 1903 w Jakimowicach. To moi bezpośredni przodkowie. W lini moich przodków pojawia się też Marianna Wilk zd. Kubicz która była żoną Jana Wilka, mieszkali we wsi Wilki (obecnie Piskorzeniec) parafia Pilczyca. Jeśli stwierdzi Pani że dane naszych przodków "pokrywają się" bardzo proszę o informację na forum. Interesuje mnie także czy zdołała Pani ustalić pochodzenie i etymologię nazwiska Arwaj. Pozdrawiam.

Artur Wilk
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Artur Wilk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #35710 przez Artur Wilk
Replied by Artur Wilk on topic Nazwisko Arwey / Arwaj / Arwar
Dodam jeszcze że Michał i Mikołaj byli górnikami i zostali "ściągnięci" do Wólki Paprotnej ponieważ tam znajdowała się kopalnia (nie wiem jeszcze jakiego kruszcu ponieważ tę informację odczytałem z mapy z tamtego okresu). Wólka leży kilka kilometrów od wsi Skąpe.
Artur Wilk[/quote]
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: Artur Wilk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie