Topic-icon prośba o przetłumaczenie aktu zgonu

3 miesiąc 3 tygodni temu #33208 przez Michał Urbaniak
Witam,

bardzo bym prosił o przetłumaczenie aktu zgonu Tekli Francik:

268 szukajwarchiwach.pl/8/118/0/-/210/skan/f...g_BteA-WaiMObqSi_6Hw

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie
M. Urbaniak

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 miesiąc 3 tygodni temu - 3 miesiąc 3 tygodni temu #33209 przez Stanisław Jegier
Działo się we wsi Truskolasy 10. /23./ października 1904 r. o godz. 8 rano.
Zjawili się Michał Pietrzak, lat 36 i Michał Jędrysiak, lat 38, obaj rolnicy z Praszczyk i oświadczyli,
że 07. /20./ października br. o godz. 5 po południu we wsi Praszczyki zmarła Tekla Francik, lat 75, urodzona we wsi Kawki, córka zmarłych Antoniego Francika i jego żony o nieznanym imieniu i nazwisku rodowym, niezamężna, robotnica ze wsi Praszczyki.
Po naocznym stwierdzeniu itd.

3 miesiąc 3 tygodni temu #33210 przez Michał Urbaniak
Ogromnie Panu dziękuję! Teraz nie mam wątpliwości - to moja prapraprababka.

Pozdrawiam serdecznie.
Michał

3 miesiąc 3 tygodni temu - 3 miesiąc 3 tygodni temu #33212 przez Stanisław Jegier
Zwrócił Pan uwagę, że była niezamężna?
Stanisław.

3 miesiąc 3 tygodni temu #33213 przez Michał Urbaniak
Tak, jej córka, a moja praprababka była dzieckiem nieślubnym. Prababka zresztą też.
Miałem od dawna akt urodzenia, wreszcie odnalazłem akt zgonu:)

3 miesiąc 3 tygodni temu #33222 przez Michał Urbaniak
Byłbym bardzo wdzięczny za przetłumaczenie jeszcze tego aktu zgonu - wiem, że dotyczy Antoniny Zmorek, żony Wojciecha Zmorka z Pacanowa. Przypuszczam, że urodziła się gdzieś indziej, nie w tej okolicy, nie mogę znaleźć aktu ślubu tej pary.

Chodzi o akt 218

Z góry bardzo dziękuję!
Michał Urbaniak
Załączniki:

3 miesiąc 3 tygodni temu #33223 przez Stanisław Jegier
Pacanów 218. Działo się we wsi Truskolasy 07. /19./ grudnia 1895 r. o godz. 8 rano.
Zjawili się Wojciech Zmorek, mąż zmarłej, lat 31 z Pacanowa i Antoni Krawczyk, ojciec zmarłej ze wsi Stany, parafii Przystajń, lat 63, obaj rolnicy i oświadczyli, że dnia 03. /15./ grudnia br. o godz. 6 po południu zmarła we wsi Pacanów Antonina Zmorek, lat 23, córka Antoniego i Józefy z d. Dras, małż. Krawczyk, rolników ze wsi Stany, tamże urodzona, żyjąca przy mężu rolniku Wojciechu, w Pacanowie, którego zostawiła wdowcem.
COM_KUNENA_THANKYOU: Michał Urbaniak

3 miesiąc 3 tygodni temu #33224 przez Michał Urbaniak
Bardzo Panu dziękuję! Czyli najpewniej akt ślubu będzie w Przystajni.

3 miesiąc 3 tygodni temu #33225 przez Michał Urbaniak
Zauważyłem ciekawą prawidłowość.

Moi przodkowie Zmorkowie osiedlili się w Pacanowie. Natomiast większość ich dzieci wżeniła się w rodziny pochodzące z Przystajńskich Stanów i tam się osiedliła.

- 1879 - Adam Zmorek poślubił Apolonię z Mielcarków,
- 1883 - moja praprababka Franciszka Zmorek poślubiła Walentego Poniewierę, który tam wtedy mieszkał z owdowiałą matką.
- 1894 - Marcjanna Zmorek wyszła za mąż za Stanisława Zająca, również ze Stanów.
A teraz okazuje się, że pierwsza żona Wojciecha również była ze Stanów.

3 miesiąc 3 tygodni temu - 3 miesiąc 3 tygodni temu #33239 przez Michał Urbaniak
Bardzo bym prosił o przetłumaczenie aktu zgonu Rocha Poniewiery:

metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&z...g#zoom=1&x=532&y=574

To syn Łukasza i Jadwigi z Wiatrów. Urodził się w Grębniu. Najbardziej zależy mi na dacie zgonu.

Z góry bardzo dziękuję.

3 miesiąc 3 tygodni temu #33240 przez Stanisław Jegier
Działo się we wsi Dzietrzniki 26.11. /09.12./ 1905 r. o godz. 9 rano. Zjawili się Józef Janicki, lat 55 i Ignacy Ramus, lat 46, rolnicy z Grębnia i oświadczyli, że 23.11. /06. grudnia/ br. o godz. 4 po południu zmarł we wsi Grębnia Roch Poniewiera, lat 56, syn zmarłych Łukasza i Jadwigi z d. Wiatr, małż. Poniewiera, rolników z Grębnia, urodzony i żyjący na gospodarstwie rolnym we wsi Grębnia. Zostawił po sobie owdowiałą żonę Juliannę z d. Grondys.

Całe szczęście, że Dzietrzniki leżą na południe od Wielunia, bo to już jest pogranicze ziemi częstochowskiej.
Stanisław.

3 miesiąc 3 tygodni temu #33242 przez Michał Urbaniak
Bardzo dziękuję!

3 miesiąc 2 tygodni temu #33314 przez Michał Urbaniak
Bardzo bym prosił o pomoc w przetłumaczeniu aktu zgonu Wojciecha Francika:

szukajwarchiwach.pl/8/118/0/-/218/skan/f...KqMTZ__7SLrkjKImzroQ (224/1912 Panki).

Przypuszczam, że to może być syn Antoniego i Rozalii, gdzieś około 80-ki.

Z góry bardzo dziękuję!

3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #33315 przez Stanisław Jegier
Panki 224. Działo się we wsi Truskolasy 21.10. /03.11./ 1912 r. w południe.
Zjawili się Józef Mazur, lat 56 i Franciszek Chyra, lat 70, obaj rolnicy z Panek i oświadczyli,
że 19.10. / 01. listopada/ br. o godz. 10 wieczorem, w Pankach zmarł Wojciech Francik, wdowiec, robotnik dniówkowy, lat 70, żyjący w Pankach. Jego miejsce urodzenia i dane rodziców nie są znane zgłaszającym.
COM_KUNENA_THANKYOU: Michał Urbaniak

3 miesiąc 2 tygodni temu #33316 przez Michał Urbaniak
Bardzo dziękuję!

Czas generowania strony: 0.696 s.