Fertnerowie. Część 1. Pan R.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15904 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic Fertnerowie. Część 1. Pan R.
Na metryki.genealodzy.pl Borowno M-1830 jest wyrazny podpis Józefa Fertnera.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15911 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertnerowie. Część 1. Pan R.
Bardzo dziękuję za pomoc na familysearch.Ustalenie tożsamości na podstawie metryk jest niezbędne w przypadku Karola Fertnera. Dlaczego? Dlatego, że jego syn urodzony w 1829 też miał na imię Karol.
Mam wątpliwości co do daty zgonu Karola-ojca kapelisty umieszczonej w informacjach jasnogorskich.Pragnę ostatecznie rozdzielić te dwie postacie- kapelistę od miedziorytnika. Myślę, że akty kolejne ustalą daty dla każdego z nich. A ja będę musiała poprosić o poprawkę danych osobowych. Być może :) Wracam do pisania i dziękuję za współpracę i pomoc.Marzena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 5 miesiąc temu #15925 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Fertnerowie. Część 1. Pan R.

Marzena Kołodziejczyk napisał: Mam wątpliwości co do daty zgonu Karola-ojca kapelisty umieszczonej w informacjach jasnogorskich.Pragnę ostatecznie rozdzielić te dwie postacie- kapelistę od miedziorytnika.


Ja nie mam najmniejszych wątpliwości co do dat śmierci Fertnerów. Karol senior dokonał żywota w Nowej Częstochowie, 18 kwietnia 1871 r. W akcie zapisano błędnie, że pochodził z Ołomuńca, ale jest adnotacja o rodzicach: Franciszku i Mariannie (sic! znów błąd, to 2. żona) z Efenbergerów.
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-111...,362234901,362329501

Karol junior zmarł 11 stycznia 1879 r. również w Nowej Częstochowie. Zgon zgłaszał jego przyrodni brat Jan (Józef) Fertner.
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-124...,362234901,362339301

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15927 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Fertnerowie. Część 1. Pan R.
Ja nie mam najmniejszych wątpliwości co do dat śmierci Fertnerów. Karol senior dokonał żywota w Nowej Częstochowie, 18 kwietnia 1871 r.

Karol junior zmarł 11 stycznia 1879 r. również w Nowej Częstochowie.

Dobra, konkretna wiadomość. W tekstach jasnogórskich jest data zgonu dla kapelisty seniora 1879. Maja błąd, ale ksiądz dopuszczał niedokładność autora, ktory tworzył biografie kilkuset muzyków na przestrzeni 400 lat. Wiadomość istotna, by rozdzielić dwóch panów Karolów. Cieszę się bardzo,że to co mnie dręczyło zostało ustalone. P.Piotrze wszystko opiszę, to fantastyczne dzieje rodu Fertnerów. Katarzyna zmarla w Warszawie, jej grobowiec odszukalam na Powązkach.Jest pochowana z córką, po mężu Lange, wydaje mi się, że to nazwisko przyjechało z Częstochowy i kojarzę je z tkaczami lub płóciennikami/ na później/.

Pozdrawiam
Marzena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie