księgi na srtonie FamilySearch

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #5530 przez Bozenna Derecka-Dupuis
Replied by Bozenna Derecka-Dupuis on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch
Dzien Dobry,
Strona Mormonow, na ktorej znajduja sie ksiegi dostepne "on line" jest zarezerwowana tylko dla czlonkow tego kosciola :( . Trzeba miec wlasne haslo.
Jest ich juz bardzo duzo, ale niestety zwykly "smiertelnik" moze tylko pomarzyc. Zadne logowanie z zewnatrz tu nie pomoze.
Ksiegi, ktore sie czasem otwieraja bez hasla to przypadek. Nalezy regularnie sprawdzac i z odrobina szczescia mozna trafic na dobry dzien i na dobra ksiege, czego nam wszystkim zycze :)
Mnie sie juz kilka razy udalo trafic na bardzo bogate zbiory z Czestochowy i okolicznych parafii.
Serdecznosci,
Bozenna
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Bozenna Derecka-Dupuis od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #5531 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch

Bozenna Derecka-Dupuis napisał: Ksiegi, ktore sie czasem otwieraja bez hasla to przypadek.

Te które się mają otwierać, otwierają się zawsze, i bynajmniej nie jest to przypadek.

Dostępne dla wszystkich bez logowania są te księgi, które zostały uprzednio zmikrofilmowane (w wyniku powielonego procesu utrwalania są nieco gorszej jakości, jeśli za gorszą jakość uznać mniejsze przebarwienia bądź brak widocznej struktury papieru).

Niedostępne są księgi, które zawierają obrazy bezpośrednio zeskanowane z ksiąg. Z reguły ten zakres się pokrywa, więc ogólnie niedostępne są tylko te, z których nie wykonano uprzednio mikrofilmów.

Wg moich nieoficjalnych informacji udostępnienie skanów z mikrofilmów nie było dziełem przypadku ani pomyłki, więc powinny pozostać ogólnodostępne, ale tu już niczego nie należy przesądzać, bo jest to kwestia prawnych zawiłości w umowach między diecezją a mormonami, których treści nie znamy. Niewykluczone, że stan ten może ulec zmianie (na gorszy).

PS. W chwili obecnej, od dwóch dni pozostałe księgi (tylko z diecezji częstochowskiej) są niedostępne nawet dla mormonów, więc być może można się spodziewać, że również reszta skanów zostanie udostępniona powszechnie?
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5551 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch
A wie ktoś może czy można tam znaleźć księgi z parafii Irządze, konkretnie z Gołuchowic ? Bo mnie sie jakoś nie udaje ich namierzyć.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #5553 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch
Wyszukiwanie dokumentów zaczyna się na stronie

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...F1867931%2Fwaypoints

- od wybrania województwa. Po kliknięciu w odpowiednie pojawia się następna strona z wykazem dostępnych (albo i nie) parafii.

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Kazimierz Konopka od.
The following user(s) said Thank You: Eugeniusz Ciuk, Teresa Cybulska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5554 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch

Krystian Zamorowski napisał: A wie ktoś może czy można tam znaleźć księgi z parafii Irządze, konkretnie z Gołuchowic ? Bo mnie sie jakoś nie udaje ich namierzyć.

To jest diecezja kielecka - na familysearch są księgi z archiwów diecezji częstochowskiej, radomskiej i lubelskiej.

Ksiegi z parafii Irządze są już sfotografowane:
s6.genealodzy.pl/pliki/asc/adkielce.pdf
i niebawem (?) ukażą się na stronie metryki.genealodzy.pl
Polecam śledzić wątek:
genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-9884-postorder-asc.phtml
ew. przyłączyć się do obróbki zdjęć i indeksacji - będzie szybciej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5559 przez Roman Wierus
Replied by Roman Wierus on topic Odp: księgi na srtonie FamilySearch
Chyba zostały zablokowane WSZYSTKIE skany ksiąg na stronach mormonów:(
Ja nie mogę wejść na żadną!
Czy ktoś może to potwierdzić?

ps: a może to tylko awaria serwera FamilySearch?

pozdrawiam,
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie