Lustracja województwa krakowskiego 1789

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37446 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Lustracja województwa krakowskiego 1789
Witam Panie Rafale.
Proszę o sprawdzenie,czy w powiecie lelowskim występują wsie: Biała i Zbyczyce.
Poszukuję nazwisk : Płoszański / Plesiński? / i Zieliński.
             Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37447 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Lustracja województwa krakowskiego 1789
Biała była wsią szlachecką, Zbyczyce wsią królewską. Są wymienione w lustracji obie jako wsie miasta Lelowa, ale niestety nie ma szczegółowego rozpisania mieszkańców. Cytowane dokumenty dotyczą głównie sporów niewymienionych z imienia mieszkańców tych wsi z władzami Lelowa.
Widzę natomiast, że w Genbazie (metryki.genbaza.pl) są dostępne metrykalia z Lelowa z lat 1813-1864, zawierające m.in. Białą i Zbyczyce. Może tam się uda coś Panu znaleźć, zwłaszcza że księgi zawierają skorowidze alfabetyczne na końcu każdego rocznika. Proszę o cierpliwość, gdyż Genbaza dość często zawiesza się albo jest przez jakiś czas niedostępna. Po paru godzinach wszystko znowu dobrze działa. Aby móc korzystać z tego zasobu, należy się bezpłatnie zarejestrować.
The following user(s) said Thank You: Krzysztof Kucharski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37448 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Lustracja województwa krakowskiego 1789
Dziękuję za informację. Metryki z Genbazy już analizowałem.Nie mogę znaleźć informacji z tych terenów poniżej roku 1800-nego.Jak na razie udało mi się natrafić na dwa akta w alegatach par.Kłobuck.Jeden wystawiony przez par.Lelów a drugi przez par.Nakło.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37469 przez T.A. Bogacz
Replied by T.A. Bogacz on topic Lustracja województwa krakowskiego 1789
Dziękuję za informacje . Wyjaśniło się że te 3 dzieci Antoniego w spisie lustracji , to dzieci wdowy Magdaleny Cieleban z którą Antoni wziął ślub w 1784 r . Porównałem to co pan napisał ze spisem ludności starostwa kłobuckiego 1790 -1791 r. Z imionami jest mały problem , jak też z wiekiem , ale to w tamtych czasach chyba normalne . Jeszcze raz dziękuję .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie