Kalke i Kałuża

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39650 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Z góry dziękuję.
Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39722 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Pani Haniu !
Czy udało się Pani znaleźć trochę czasu na przejrzenie notatek o kolonistach z Lindowa i okolic?
Ja nadal szukam rodziców Augusta-yna Kalke i jego żony Marianny z Kałużów (oboje urodzeni około 1860 roku) i zaślubieni przed 1883 rokiem. Liczę, że znajdę ich w akcie ślubu wyżej wymienionych lub ich aktów zgonu. Niestety, do dzisiaj nie znalazłem wspomnianych dokumentów. 
 Przepraszam za przedwczesne pytanie.
Z wielkim szacunkiem
Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39723 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Kalke i Kałuża
przejrzałam 2 publikacje o Lipiu i Dankowie ale tych nazwisk nie znalazłam.
Teraz przeglądam publikację o społeczności protestanckiej ziemi lipskiej  z XVII i XX wieku tylko jak mi sie wydawało oni nie byli ewangelikami???  w Wieluniu(zbór) nie znalazłam tego nazwa jak narazie,
Proszę mi napisać które lata Pan przejrzał z parafii Danków żeby nasze poszukiwania się nie dublowały.
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39726 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Przejrzałem chrzty i śluby z Dankowa w latach od 1858 do1877 oraz śluby od 1878 do 1892 pod katem nazwiska Kalke.
Tutaj znalazłem załączone akty chrztu (97 i 98). Tam sąokreślenia „koloniści”. Wg mnie to jedne z pierwszych chrztów rodziny Kalke w
Dankowie. Ciekawe są daty urodzenia i chrztu Jana Augustyna.Ale ślub mógł być w parafii Marianny Kałuża.Przeszukałem też na FS Kłobuck z miejscowościami Łobodno,Złochowice itd. w zakresie chrztów od 1857 do 1864.Czuję się zagubiony w parafiach kłobuckich i okołokłobuckich z tamtych czasów. Nie wiem, w których szukać.  Janusz Wejmann
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39731 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Kalke i Kałuża
w akcie slubu brata Augustyna w Lindowie w 1876r jest nazwa miejscowości gdzie urodził się Wilhelm ale narazie nie udało mi się jej rozszyfrować.Wilhelm urodził sie ok.1852r,mieszkał z rodzicami czyli Janem i Krystyną w Lindowie.
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39732 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Kalke i Kałuża
Przedstawiam akt ślubu kolejnego Kalke syna Jana i Krystyny - Karola. I tam jest miejscowość urodzenia "dziwna".
Czy to ta sama, co u Wihelma? Załączam też akt zejścia - Krystyny Kalke. Może ich matki?
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie