Rodzice Bronisławy Ujma Gawęda

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43211 przez Dominik Kasperski
Replied by Dominik Kasperski on topic Antoni Olczyk
Witam Panie Grzegorzu - opisany tutaj Antoni Olczyk był synem Walentego Olczyka, który z kolei był synem Jakuba Olczyka i Katarzyny Olczyk zd Janic. Urodzony w 1850 roku. Jak Pan Szymon przedstawił Walenty Olczyk wziął ślub z Petronelą Kulej nie Marianną, dlatego mam podstawy sądzić, że nie mamy wspólnych przodków :)

Dominik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43212 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Antoni Olczyk
Więcej wiary, drodzy Panowie! Jesteście spokrewnieni - wszystko jest w aktach dostępnych w FS.

Pan Dominik jest prawnukiem Antoniego Olczyka (1893) i Weroniki Kałuży. Kolejne pokolenia wstecz to Walenty Olczyk (1850) i Petronela Kulej, Jakub Olczyk (1828) i Katarzyna Janic, Tomasz Olczyk (1801) i Petronela Grzyb i 5xpraprapraprapradziadkowie Urban Olczyk i Agnieszka Sitek.
Jak wynika z aktu chrztu Grzegorza Olczyka z 1809 roku (wspominałem o tym wczoraj):
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...362495701&cc=2115410
Urban, Józef i Paweł (przodek pana Grzegorza) Olczykowie byli rodzonymi braćmi, synami Józefa i Reginy Sośniak. Przypuszczam, że dodatkowo jesteście Panowie spokrewnieni także poprzez żony Olczyków, panny Kulejówny i Janicówny - pary tych nazwisk z Olczykami pojawiają się kilkakrotnie w Zwierzyńcu, np. Walenty Olczyk, ur. 1842 syn Grzegorza i Marianny Janic, ożenił się z Marianną Kulej, a jego kuzyn Walenty Olczyk, ur. 1850, syn Jakuba i Katarzyny Janic, ożenił się z Petronelą Kulej.
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43214 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Antoni Olczyk
Witam,
fakt trochę namieszałem Panie Dominiku, muszę jeszcze deko popracować nad linią Olczyków, niemniej proszę żebyśmy byli w kontakcie.Pytanie do Pana Rafała, coś mi tu nie gra do końca ...
Piszę Pan "Urban, Józef i Paweł (przodek pana Grzegorza) Olczykowie byli rodzonymi braćmi, synami Józefa i Reginy Sośniak".
Tomasz syn Urbana i Agnieszki Sitek rodzi się w 1801 r.
Grzegorz syn Józefa i Reginy Sośniak rodzi się w 1909 r
Andrzej (mój 4 x pradziadek) syn Pawła i Julianny Sławuty rodzi się w 1806 r.

Pozdrawiam
Grzegorz

 
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: GRZEGORZ BORECKI od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43215 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Antoni Olczyk
Proszę dla porządku podać z datami kolejne znane Panu pokolenia, począwszy od Grzegorza, syna Józefa i Reginy, i spróbuję to wyprostować. Na razie wygląda na to, że 5xpradziadkowie Panów Urban i Paweł Olczykowie byli braćmi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #43216 przez Dominik Kasperski
Replied by Dominik Kasperski on topic Antoni Olczyk
Bardzo interesujące - będzie się trzeba temu bliżej przyjrzeć . Witam w takim razie dalekiego krewnego :) Można przesyłać wiadomości prywatne , zapraszam do kontaktu :)

Dominik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #43217 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Antoni Olczyk
Witam,
'posiedziałem' wczoraj trochę z Olczykami i na wstępnie chciałem zapytać czy Józef Olczyk i Regina Sośniak oraz Józef Olczyk i Jadwiga Sośniak to to samo?. Piszemy, że Józef Olczyk i Regina Sośniak byli rodzicami Józefa, Urbana i Pawła.
W akcie urodzenia Grzegorza Olczyka (1809) rodzicami są Józef Olczyk i JADWIGA (nie Regina!) Sośniak ...
Linie wyglądają następująco:
1) Paweł Olczyk ok.1770 + Julianna Sławuta
    Andrzej Olczyk 1806 + Barbara Chała
    Marianna Olczyk ok. 1830 + Piotr Desperak
    Petronela Desperak 1863 + Jan Borecki
    Józef Borecki 1902 + Anna Dabioch (moi pradziadkowie)
2) Urban Olczyk ok. 1760 + Agnieszka Sitek
    Tomasz 1801 + Petronela Grzyb
    Jakub Olczyk 1828 + Katarzyna Janic
    Walenty Olczyk 1850 + Petronela Kulej
    Antoni Olczyk 1893 + Weronika Kałuża (pradziadkowie Pana Dominika)
3) Z trzecią linią Józefa Olczyka jest największy problem.
    Józef Olczyk ok. 1780 + JADWIGA Sośniak 
    Grzegorz Olczyk 1809 + Marianna Janic
    Walenty Olczyk 1842 + Marianna Kulej (mają czworo dzieci: Wojciech 1868, Jan 1869, Ignacy 1870, Wojciech 1875)

Widać tutaj duże przesunięcie pokoleniowe Walenty Olczyk (1842), Jakub Olczyk (1828), Marianna Olczyk (1830) co jest dosyć często spotykane. Pytanie, skoro Urban i Paweł byliby dziećmi Józefa Olczyka i REGINY Sośniak, to czy mamy jakieś potwierdzenie, że Józef Olczyk (zamężny z Jadwigą Sośniak) jest również ich synem.

Wczoraj znalazłem jeszcze, że Józef Olczyk i REGINA Sośniak mieli dzieci: Julianna 13.02.1770, Marianna 30.07.1771, Andrzej 20.11.1773, Franciszka 28.03.1776, Bonawentura 08.07.1777, Tekla 09.09.1779. Nigdzie nie znalazłem natomiast urodzenia Józefa, Urbana i Pawła,

Zostawiamy natomiast tezę, że rodzicami tej trójki (Paweł, Józef, Urban) byli Grzegorz Olczyk i Zofia Kozak. Znalazłem wczoraj akt urodzenia Franciszka Olczyk (1730) syna Grzegorza i Zofii, więc to na pewno pokolenie jeszcze dalsze ...
Na równi z Grzegorzem i Zofią Kozak występuje Michał Olczyk i Petronela (ich syn Filip ur. w 1739).

Panie Dominiku pozostajemy oczywiście w kontakcie. Widzę, że w swojej linii Olczyków ma Pan Petronelę Grzyb. Nadmienię tylko, że moja babcia w 1962 roku wyszła ponownie za mąż za Józefa Grzyba (1921) s. Jan Grzyb, Anna Kochel ze Zwierzyńca ...

Pozdrawiam obu Panów i dziękuję Panu Rafałowi za ogromną pomoc w rozwikłaniu zagadki :-)
    
    
Ostatnia2 lata 3 miesiąc temu edycja: GRZEGORZ BORECKI od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie